PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły walczą o remont łazienki

  • PAP/Metro    22 października 2014 - 07:00
Szkoły walczą o remont łazienki

260 polskich podstawówek walczy w internetowym konkursie na remont łazienki. Głosują uczniowie, nauczyciele, znajomi, mieszkańcy całej okolicy. To jedyna szansa na nowe sanitariaty, bo gminy oszczędzają na szkołach.
"Emocje są ogromne. Właśnie spadliśmy na drugie miejsce" - mówi Krzysztof Antecki, dyrektor Zespołu Szkół w Dębach Szlacheckich (przedszkole, podstawówka i gimnazjum). 700-osobowa wieś w Wielkopolsce jest w pełni mobilizacji: kto może, codziennie wysyła mail, by szkoła wygrała konkurs - donosi "Metro".

Podstawówki walczą o 30 tys. zł na remont szkolnych sanitariatów. To nagroda w ogólnokrajowym konkursie, który ogłosiła firma Unilever, producent środka do czyszczenia toalet. Pieniądze dostaną trzy pierwsze szkoły. A zrobić trzeba niewiele.

Uczniowie klas I-III oraz zerówek muszą narysować, sfotografować lub opisać wymarzoną łazienkę. Szkoła wrzuca prace na stronę konkursu i namawia kogo może do głosowania. Głosuje się, wysyłając maila.

"Mam cztery łazienki, w których odpadają płytki, a drzwi toalet bujają się na zawiasach i ledwo domykają. Uzbierałem 15 tys. na remont jednej w przyszłym roku. Na więcej gminy nie stać" - tłumaczy dyrektor.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.