PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły wykształcą kadry dla inwestorów

  • PAP    14 marca 2012 - 17:59
Szkoły wykształcą kadry dla inwestorów

Szkoły podległe Samorządowi Województwa Łódzkiego będą współpracowały z inwestorami z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. List intencyjny w tej sprawie podpisali w środę marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień i prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński.
- Przygotowanie zawodowe mieszkańców naszego regionu do tego, aby wypełniać miejsca pracy w przedsiębiorstwach u nas funkcjonujących, to dla nas bardzo ważne zadanie. Dzięki stałej współpracy z ŁSSE nasze placówki edukacyjne będą dostosowywały ofertę edukacyjną do dynamicznie zmieniającego się zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników firm działających w strefie - wyjaśnił Stępień (zabierz głos/oceń marszałka).

Sadzyński z kolei podkreślił, że dzięki współpracy z placówkami edukacyjnymi podległymi Samorządowi Województwa Łódzkiego strefa będzie mogła stworzyć pełną ofertę dla swoich inwestorów.

- Coraz częściej jest tak, że kluczowym czynnikiem dot. lokalizacji danej inwestycji jest to, czy inwestor będzie miał odpowiednie kadry. Dlatego bardzo nam zależało na tym porozumieniu - powiedział Sadzyński.

Zdaniem sygnatariuszy listu intencyjnego współpraca umożliwi dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego rynku pracy. W tym celu wdrażane mają być takie kierunki kształcenia, na które będą zgłaszać zapotrzebowanie inwestorzy i partnerzy ŁSSE.

- Cieszy to, że szkoły są coraz bardziej mobilne i coraz szybciej potrafią przeprofilować swój kierunek, żeby odpowiedzieć na zapotrzebowanie inwestorów - powiedział Sadzyński.

Współpracę pomiędzy Samorządem Województwa Łódzkiego a ŁSSE realizować mają placówki specjalizujące się w kształceniu zawodowym młodzieży i dorosłych. Strefa będzie partnerem wspierającym działalność szkół policealnych w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Łowiczu i Sieradzu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.