PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły z powiatu współpracują z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową

  • krosnocity.pl (Ewa Bukowiecka)    7 września 2011 - 19:08
Szkoły z powiatu współpracują z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową

Szkoły ponadgimnazjalne chcą współpracować z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie.
Współpraca w kształtowaniu zadań dydaktyczno – wychowawczych oraz organizowanie praktyk zawodowych to niektóre z tematów omawianych podczas spotkania władz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych z Jedlicza, Iwonicza, Iwonicza – Zdroju i Miejsca Piastowego.

Gospodarzami spotkania byli starosta krośnieński Jan Juszczak i wicestarosta Andrzej Guzik.

Witając gości starosta Jan Juszczak wyraził nadzieję, iż wspólnie spędzony czas będzie okazją do wyrażenia swoich pomysłów i koncepcji, a efektem rozmów będzie nawiązanie szeroko rozumianej współpracy i podjęcie działań, które będą służyły naszej młodzieży.

Rektor PWSZ prof. Janusz Gruchała przypomniał historię krośnieńskiej uczelni, jak zmieniała się i rozwijała na przestrzeni 12 lat.

Pokrótce omówił bazę dydaktyczno – administracyjną, której mogą pozazdrościć największe ośrodki akademickie w kraju, przedstawił kadrę i kierunki kształcenia. – Chcemy być dobrą szkołą zawodową, kształcić inżynierów i licencjatów – podkreślił rektor. Po to ta uczelnia powstała, by dać możliwość zdobycia wyższego wykształcenia młodzieży, która z różnych powodów nie może studiować w innych miastach. Jestem przeświadczony, że my dajemy naszym absolwentom szansę na uzyskanie odpowiednich kwalifikacji i możliwość kontynuowania studiów w dużych ośrodkach.

Z kolei prorektor krośnieńskiej uczelni prof. Maria Ruda przedstawiła bogatą ofertę przedsięwzięć zaplanowanych na ten rok akademicki, zapraszając uczniów i nauczycieli do udziału w zaplanowanych projektach. Są to różnego rodzaju wykłady tematyczne, przedsięwzięcia, organizowane w ramach Krośnieńskiej Akademii Młodych.

Najbliższa impreza „Razem w przyszłość”, promująca nowy obiekt uczelni w Suchodole, odbędzie się już 30 września.

PWSZ w Krośnie ze swej strony deklaruje między innymi współpracę przy opracowywaniu wspólnych projektów dotyczących działalności badawczej, edukacyjnej, angażowanie zdolnych uczniów w prace kół naukowych, udostępnianie pracowni, laboratoriów i obiektów sportowo – rekreacyjnych, a także możliwość kształcenia i doskonalenia zawodowego dla nauczycieli.

Obecni na spotkaniu dyrektorzy z aprobatą odnieśli się do propozycji przedstawionej przez władze PWSZ odnośnie nawiązania bardziej sformalizowanej współpracy, która przyniesie korzyść zarówno dla uczniów jak i uczelni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.