PARTNER PORTALU
  • BGK

Szlak papieski w Olsztynie

  • PAP    6 czerwca 2011 - 18:16
Szlak papieski w Olsztynie

W dwudziestą rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Olsztyna w mieście uroczyście otwarto w poniedziałek szlak papieski - znalazły się na nim miejsca, które odwiedził papież.
Szlak papieski ma pięć punktów i obejmuje te miejsca, które w Olsztynie odwiedził papież. W każdym z nich ustawiono słup ze zdjęciami, które dokumentują wizytę Jana Pawła II w danym miejscu.

Szlak papieski zaczyna się na olsztyńskim lotnisku w dzielnicy Dajtki, gdzie wieczorem 5 czerwca 1991 roku o godz. 19.20 wylądował helikopter z Ojcem Świętym. W ulotce promującej szlak wydanej przez urząd miasta przypomniano, że było to niezwykłe lądowanie ponieważ przestał padać deszcz, a na niebie ukazała się tęcza.

Czytaj też: Posadzili lipy dla bł. Jana Pawła II

Z lotniska Jan Paweł II papamobile pojechał do budynku seminarium w sąsiedniej dzielnicy Redykajny, gdzie nocował. 6 czerwca w kaplicy seminarium już o godz. 7 rano papież wraz z klerykami odmówił Jutrznię, potem zjadł śniadanie i pojechał do szpitala dziecięcego na potkanie z jego pacjentami. Po godzinnym spotkaniu z chorymi dziećmi i pracownikami lecznicy Jan Paweł II przejechał do parku przy stadionie, gdzie przy polowym ołtarzu odprawił mszę. Na tym nabożeństwie padły często przypominane w Olsztynie słowa Jana Pawła II, który wspominając swoje pobyty wypoczynkowe w tej części Polski, powiedział: "Dziękuje Warmii za Papieża".

Ostatnim punktem pobytu Jana Pawła II w Olsztynie było spotkanie w olsztyńskiej katedrze ze świeckimi, którzy działali w organizacjach katolickich, m.in. Instytucie Kultury Chrześcijańskiej. Z katedry zamkniętym autem Jan Paweł II pojechał na lotnisko w Dajtkach i o godz. 17.05 odleciał do Włocławka.

Kolejne punkty szlaku papieskiego otwierał prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (oceń prezydenta).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.