PARTNER PORTALU
  • BGK

Szumilas pyta Szydło: Kiedy podręczniki, co z segregacją dzieci i 500+ dla nauczycieli?

  • aw/PAP    4 września 2017 - 13:41
Szumilas pyta Szydło: Kiedy podręczniki, co z segregacją dzieci i 500+ dla nauczycieli?
Posłanka PO Krystyna Szumilas (Fot.szumilas.pl)

Kiedy w szkołach będą podręczniki, dlaczego pani premier pozwala na segregację dzieci i co z programem 500+ dla nauczycieli - pyta premier Beatę Szydło b. minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas (PO). W pierwszym dniu nauki te pytania zadają sobie rodzice i nauczyciele - zaznaczyła posłanka.
- Dzisiaj wielu rodziców na rozpoczęciu roku szkolnego usłyszało od nauczycieli swoich dzieci, że podręczniki będą dopiero za dwa tygodnie, może pod koniec września. I pytają: kiedy te podręczniki trafią do szkół. Kiedy ich dzieci zaczną normalną edukacje - podkreśliła Szumilas na konferencji prasowej w Sejmie.

Nawiązała też do problemów rodziców niepełnosprawnych dzieci. "Rodzice idąc do poradni wychowawczo-pedagogicznej słyszą od pedagogów i psychologów, że nauczanie indywidualne, które do tej pory ich niepełnosprawne, czy chore dzieci miały w szkole, może się odbywać jedynie w domu. Co z budowaniem wspólnoty, o której tak pięknie mówiła pani premier podczas rozpoczęcia roku szkolnego?" - pytała Szumilas.

"Kolejne kłamstwa Prawa i Sprawiedliwości, kolejne mijanie się z rzeczywistością" - dodała.

Czytaj też: Pensje nauczycieli wzrosną w ciągu 3 lat o 15 proc. PO: to jałmużna

Pytała też o program 500 plus dla nauczycieli. "Niedawno pani minister edukacji Anna Zalewska szumnie zapowiadała, że taki program zostanie wprowadzony. Dzisiaj pani premier ani słowa o tym programie nie powiedziała" - zauważyła Szumilas.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.