PARTNER PORTALU
  • BGK

Szumilas zachęcała do wysłania 6-latków do szkół

  • AT    7 lutego 2013 - 11:12
Szumilas zachęcała do wysłania 6-latków do szkół

O roli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w rozwoju dziecka dyskutowano podczas spotkania z Minister Edukacji Narodowej poświęconego obniżeniu wieku szkolnego w Chruszczobrodzie (woj. śląskie).
W Szkole Podstawowej w Chruszczobrodzie w spotkaniu Krystyny Szumilas z samorządowcami, nauczycielami oraz sześciolatkami i ich rodzicami udział wziął marszałek Mirosław Sekuła.

Czytaj też: Fakty o przygotowaniu szkół dla sześciolatków

- Na spotkanie nieprzypadkowo wybrano szkołę w Chruszczobrodzie, to właśnie tam już kolejny rok wszyscy rodzice sześciolatków decydują się wysłać swoje dzieci do szkoły - informuje Śląski Urząd Marszałkowski.

Podczas spotkania minister Szumilas podkreślała wagę współpracy przedszkola ze szkołą w procesie przygotowywania sześciolatków do nauki w pierwszej klasie.

- Istotne jest, by małe dziecko, przygotowując się do pójścia do szkoły, miało okazję zobaczyć tę szkołę, poznać przyszłych kolegów, zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, poznać przyszłych wychowawców i nauczycieli - mówi Krystyna Szumilas.

Zaakcentowała, że doskonałym przykładem dobrych praktyk jest niewielki Chruszczobród, gdzie ta współpraca owocuje zaufaniem rodziców.

W tym roku szkolnym naukę w pierwszych klasach rozpoczęło w województwie śląskim ponad 15 proc. sześciolatków. Ich liczba w poszczególnych samorządach waha się od 9 do 24 proc. Wszystkie sześciolatki obowiązkowo pójdą do szkół we wrześniu 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • delfin, 2013-02-07 18:34:31

    Przestańcie omamiać rodziców i pisać brednie dotyczące wcześniejszego wysyłania dzieci do szkoły, pytam się po co ? ZUS zbankrutował, brakuje na emerytury i szukacie jeleni ? którzy wcześciej będą zmuszeni do podjęcia pracy i odprowadzania podatków ? czy może pod dyktando unii chcecie szybciej wyucz...yć młodych ludzi i wysłac ich do opieki nad starzejącym się społeczeństwem na zachodzie.  rozwiń