PARTNER PORTALU
  • BGK

Szydło: Reforma oświaty ma poprawić system szkolny i pracę nauczyciela

  • PAP/AT    14 października 2016 - 13:44
Szydło: Reforma oświaty ma poprawić system szkolny i pracę nauczyciela
Podczas uroczyści z okazji Dnia Edukacji Narodowej szefowa rządu odznaczyła nauczycieli i pedagogów (fot.twitter.com/PremierRP)

• Reforma edukacji ma poprawić nie tylko system szkolny - dając lepszą i bezpieczniejszą szkołę uczniom - ale przede wszystkim ma służyć temu, by zawód nauczyciela był szanowany i żeby nauczyciele mogli godnie żyć i pracować - mówiła premier Beata Szydło.
• Polskie państwo zasługuje, by nauczyciele i oświata była tym, co jest najwyżej cenione w naszym państwie - dodawała.
Podczas uroczyści z okazji Dnia Edukacji Narodowej szefowa rządu odznaczyła nauczycieli i pedagogów.

"Ta służba wymaga od wszystkich nas, którzy odpowiadają za organizację polskiej oświaty, za edukację, byśmy dołożyli wszelkich starań, by te zmiany, które w tej chwili chcemy wprowadzić, były zmianami poprawiającymi nie tylko system szkolny, nie tylko dającymi lepszą bezpieczniejszą szkołę uczniom" - powiedziała Szydło, nawiązując do planowanej reformy systemu szkolnictwa.

Czytaj tez: Nauczyciel jest przewodnikiem młodych ludzi

"Te zmiany mają przede wszystkim służyć temu, by zawód nauczyciela był szanowany, by nauczyciele mogli żyć i pracować godnie. Na to zasługuje polskie państwo, by nauczyciele i oświata była tym, co jest najwyżej cenione w naszym państwie. Zrobimy wszystko, by tak się stało, dlatego chcemy te zmiany wprowadzić" - podkreśliła premier.

Zgodnie z propozycją rządu od 2017 roku funkcjonować mają 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum, szkoły branżowe w miejsce zasadniczych szkół zawodowych; zlikwidowane zostaną gimnazja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • w.potega@neostrada.pl, 2016-10-15 10:12:23

    Dostrzegam pozytywy tego bałaganu. Zaczyna się w Polsce dyskusja o szkolnej edukacji, poza rządem.
  • wad, 2016-10-15 01:17:32

    "kłamaliśmy rano nocą i wieczorem"- jakoś to/ bardziej manipuluje/ pasuje do min. Zauważaliście,że pani nie podaje żadnych rzetelnych badań, analiz, ekspertyz na poparcie swoich PRZESŁANEK. Takie rozumowanie na poziomie " chłopka roztropka". Jeżeli jest jakiś problem to pani mini...ster widzi jedną przyczynę i tylko te która jej pasuje.Pani min. Boli głowa to trzeba obciąć głowę. I mam wrażenie,że dla niej polska szkoła zatrzymała się na latach 90-tych kiedy uczyła.  rozwiń