PARTNER PORTALU
  • BGK

Szydłów na giełdzie

  • BB    21 października 2011 - 22:30

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie realizuje już trzeci rok projekt „Partnerzy w Nauce”. Jednym z działań w projekcie są organizowane dla wszystkich uczniów Festiwale Nauki.
Każdy z nich ma inny motyw i program. Tematem tego, który odbył się 13 października, była bankowość i gra giełdowa. Uczestnicy projektu rozpoczęli grę wirtualną polegającą na inwestowaniu na giełdzie. Żeby robić to skutecznie, musieli najpierw zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu bankowości oraz zasadami inwestowania.

Te informacje zostały podane w atrakcyjny sposób, w prezentacji multimedialnej, scence rodzajowej oraz prelekcji specjalisty z zakresu bankowości. Niektórzy uczestnicy gry już odnotowali pierwsze sukcesy, czyli zyski. Choć jeszcze nikt nie został wirtualnym milionerem, to zapał graczy jest duży.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie kształci w technikach: rolniczym, żywienia i mechanika pojazdów samochodowych, ale wiadomości, jakie zdobywają uczniowie, nie dotyczą wyłącznie tych profesji. Nauczyciele starają się, aby absolwenci szkoły nie tylko zostali dobrze przygotowani do wykonywania zawodu, lecz także mieli ciekawe pasje i bogatą wiedzę o otaczającym ich świecie. Wymaga to dodatkowej pracy i aktywności kadry pedagogicznej.

Projekt „Partnerzy w Nauce” to duże przedsięwzięcie Uniwersytetu Śląskiego, w jego realizację w dużej mierze zaangażowani są jednak nauczyciele z ZSP w Szydłowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.