PARTNER PORTALU
  • BGK

Szykują się do wiosennych porządków

  • AW/wfosigw.olsztyn.pl    21 lutego 2011 - 13:13

"Czysty las, wokół nas" to hasło, jakie przyświecać ma tegorocznej edycji „Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur 2011”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie liczą na udział samorządów w akcji.
Tegoroczna akcja będzie już dziewiątą z kolei. Co roku poza setkami ton zebranych surowców wtórnych, tysiącami uczestników biorących udział w lokalnych sprzątaniach i wydarzeniach edukacyjnych, przyczynia się do poprawy stanu środowiska oraz zwiększa świadomość ekologiczną jego mieszkańców. Od samego początku, tj. od 2001 roku w akcji aktywnie uczestniczy średnio 30 tyś. mieszkańców Warmii i Mazur. W większości szkół, gmin i organizacji pozarządowych akcja znalazła już stałe miejsce w kalendarzach działań.

Ważnym elementem wspierającym „Wiosenne Sprzątanie Warmii i Mazur” będzie udział samorządów.

- Liczymy z ich strony na wsparcie i koordynację działań na terenie gminy, a jednocześnie prosimy o pomoc w znalezieniu terenów, na których prowadzone byłyby nowe nasadzenia lub pielęgnacja istniejących już remiz śródpolnych – tłumaczy Tadeusz Ratyński, zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie  - Pamiętajmy, że stan środowiska naturalnego zależy od nas wszystkich, a edukacja ekologiczna wymaga stałego, wielokierunkowego i wielokrotnego działania, które możliwe jest tylko przy współpracy i zrozumieniu wszystkich mieszkańców Warmii i Mazur.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.