PARTNER PORTALU
 • BGK

Szykują się zmiany w Karcie nauczyciela

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    7 sierpnia 2012 - 08:22
Szykują się zmiany w Karcie nauczyciela

Dyrektorzy szkół i samorządy mają dość namawiania pedagogów do przychodzenia do szkoły w czasie wakacji lub ferii. Domagają się zmiany przepisów, która ich do tego zobliguje.
Pomysł zamierzają forsować na dzisiejszym spotkaniu w resorcie edukacji w sprawie zmian w Karcie nauczyciela – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

O kompromis w sprawie obniżenia wymiaru urlopu będzie trudno. Działacze związkowi i samorządy są zgodni tylko w jednym. Wspólnie domagają się jasnego stanowiska resortu edukacji w sprawie kierunku nowelizacji przepisów. Ten jak na razie nie przedstawia autorskich rozwiązań.

Czytaj też: Trójstronna gra o Kartę nauczyciela

Gminy chcą, aby nauczyciele mieli zredukowaną liczbę dni wolnych, ale do 52. Proponują jednak utrzymanie dotychczasowych zasad korzystania z nich, czyli w czasie przerwy od nauki.

Maciej Jakubowski, wiceminister edukacji narodowej oraz szef kolejnego zespołu do spraw związanych m.in. ze zmianami w Karcie nauczyciela, przyznał, że propozycje samorządów i szefów szkół są sensowne, pod warunkiem że nauczyciele mieliby faktycznie co robić w szkołach w czasie letnich miesięcy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • taka jedna, 2012-08-10 05:50:56

  do olo - pochwal się kim jesteś z zawodu, na pewno jesteś niesamowitym "pracusiem". Bzdury wypisujesz i tyle. W Polsce nauczyciel najmniej pracuje i znane jest jego nieróbstwo? Lecz sie człowieku. Nie jestem nauczycielem, ale doceniam ten zawód, bo jest na PIERWSZYM miejscu i jest NAJWAŻNI...EJSZY Nic by z Ciebie nie było, z tych politykierów tez nic (choć oni są nic), nie byłoby żadnego zawodu. Nie podoba ci się, to sie do Afryki wyprowadź. Tam będziesz miał lepiej.  rozwiń
 • olo, 2012-08-08 11:18:00

  Nella i jedna taka - Czemu tyle paniki, nieróbstwo polskich nauczyciewli jest znane nie tylko w Polsce, zarobki są niezłe. Jak pedagog może nieznanego człowieka wyzywać od BARANÓW ???. Panie Nelli i jaka taka są typowymi przedstawicielami polskich nauczycieli. Wprowadzanie zmian w KN szczególnie w z...akresie czasu pracy będzie rzucaniem grochem o ścianę. To tak jak obowiazek zajęć opiekuńczych w dodatkowych dniach wolnych od nauki.  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2012-08-08 06:53:19

  Coś z barbarzyńców W belfrach zostało: Zarabiać dużo, A robić mało.