PARTNER PORTALU
 • BGK

Szykuje się wielki protest ws. reformy edukacji. Plan już jest

 • PAP/AT    11 sierpnia 2017 - 09:21
Szykuje się wielki protest ws. reformy edukacji. Plan już jest
Konkretny plan protestu jest - mówi Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)

ZNP poinformowało, że na 4 września 2017 r. planowany jest protest ws. reformy edukacji.
Prezes ZNP Sławomir Broniarz, który był gościem w TVN24, powiedział, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją "Nie dla chaosu" trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. "Zakładamy, że to będzie 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 (...). Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział.

"Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy patrząc na reformę pani minister Zalewskiej" - mówił Broniarz.

Czytaj też: Reforma edukacji: MEN odpowiada RPO. Zwolnień nie będzie, będą nowe miejsca pracy

Reforma oświaty rozpocznie się września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie czy nie. Sejm odrzucił jednak w lipcu projekt uchwały w tej sprawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • dyplomowanywoźnyszkolny, 2017-08-14 14:47:34

  Pan Broniarz, jako nauczyciel powinien wiedzieć, że w czasie stuletnich zaborów, kapitał niemiecki oraz pozostałych zaborców, bardzo skrupulatnie dbał o to aby w zdominowanej Polsce, nauka i oświata, nie rozwijały się należycie. Potem, to samo w Polsce kontynuował Hitler, zamykając szkoły całkowicie..., bo to było w interesie okupanta. Z działań pana Broniarza i ZNP wynika więc jasno i prosto, że chcą się przypodobać fundacjom: Georga Sorosa, Adenauera, "otwartego dialogu" i innych obcych wichrzycieli działających przeciwko Polsce, bo mają nadzieję, że ich wciągną na swoją listę płac. Widać, że judaszowe srebrniki, które płyną do Polski, panu Broniarzowi, nie przeszkadzają.  rozwiń
 • Rada dnia, 2017-08-14 14:31:52

  Myslę, że pana Broniarza w nagrodę za walkę o "demokrację" i nasze dzieci wyśmy na Ukrainę reformować nauczanie w zakresie polityki historycznej.
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-08-14 13:53:58

  Chaos nie jest największym problemem. Gorzej, że po blisko 30 latach nie programujemy szkoły w interesie ich uczniów. Ciągle ideologie i segregacja młodych ludzi są ważniejsze od przygotowywania do życia, w tym do efektywnego wykonywania dobrze opłacanej pracy. Ideologie są dla partii ważniejsze od ...rozwoju każdego z uczniów. Rozwój każdego z uczniów, a nie bzdurne podstawy programowe i nakazowe kanony lektur są najważniejsze. Ważne jest rozbudzanie zainteresowań, zwłaszcza tych adekwatnych do potencjału każdego z uczniów oraz mądrze ukierunkowana ich aktywność praktyczna. Zapamiętywanie informacji, to bzdura, niestety praktykowana nadal w Polsce w XXI wieku. Uczeń pozostaje przedmiotem, a powinien być podmiotem.  rozwiń