Szykuje się wielki protest ws. reformy edukacji. Plan już jest

ZNP poinformowało, że na 4 września 2017 r. planowany jest protest ws. reformy edukacji.
Szykuje się wielki protest ws. reformy edukacji. Plan już jest
Konkretny plan protestu jest - mówi Sławomir Broniarz (fot.znp.edu.pl)

Prezes ZNP Sławomir Broniarz, który był gościem w TVN24, powiedział, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją "Nie dla chaosu" trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. "Zakładamy, że to będzie 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 (...). Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział.

"Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy patrząc na reformę pani minister Zalewskiej" - mówił Broniarz.

Czytaj też: Reforma edukacji: MEN odpowiada RPO. Zwolnień nie będzie, będą nowe miejsca pracy

Reforma oświaty rozpocznie się września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie czy nie. Sejm odrzucił jednak w lipcu projekt uchwały w tej sprawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pan Broniarz, jako nauczyciel powinien wiedzieć, że w czasie stuletnich zaborów, kapitał niemiecki oraz pozostałych zaborców, bardzo skrupulatnie dbał o to aby w zdominowanej Polsce, nauka i oświata, nie rozwijały się należycie. Potem, to samo w Polsce kontynuował Hitler, zamykając szkoły całkowicie..., bo to było w interesie okupanta. Z działań pana Broniarza i ZNP wynika więc jasno i prosto, że chcą się przypodobać fundacjom: Georga Sorosa, Adenauera, "otwartego dialogu" i innych obcych wichrzycieli działających przeciwko Polsce, bo mają nadzieję, że ich wciągną na swoją listę płac. Widać, że judaszowe srebrniki, które płyną do Polski, panu Broniarzowi, nie przeszkadzają. rozwiń

dyplomowanywoźnyszkolny, 2017-08-14 14:47:34 odpowiedz

Myslę, że pana Broniarza w nagrodę za walkę o "demokrację" i nasze dzieci wyśmy na Ukrainę reformować nauczanie w zakresie polityki historycznej.

Rada dnia, 2017-08-14 14:31:52 odpowiedz

Chaos nie jest największym problemem. Gorzej, że po blisko 30 latach nie programujemy szkoły w interesie ich uczniów. Ciągle ideologie i segregacja młodych ludzi są ważniejsze od przygotowywania do życia, w tym do efektywnego wykonywania dobrze opłacanej pracy. Ideologie są dla partii ważniejsze od ...rozwoju każdego z uczniów. Rozwój każdego z uczniów, a nie bzdurne podstawy programowe i nakazowe kanony lektur są najważniejsze. Ważne jest rozbudzanie zainteresowań, zwłaszcza tych adekwatnych do potencjału każdego z uczniów oraz mądrze ukierunkowana ich aktywność praktyczna. Zapamiętywanie informacji, to bzdura, niestety praktykowana nadal w Polsce w XXI wieku. Uczeń pozostaje przedmiotem, a powinien być podmiotem. rozwiń

w.potega@neostrada.pl, 2017-08-14 13:53:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE