PARTNER PORTALU
  • BGK

Tablice interaktywne dla tysięcy uczniów

  • pt    19 sierpnia 2014 - 12:25
Tablice interaktywne dla tysięcy uczniów

W ramach przedsięwzięcia przygotowanego wspólnie przez samorząd województwa i samorządy lokalne do 539 kujawsko-pomorskich szkół trafi w sumie 2127 tablic interaktywnych.
W pierwszej, zakończonej dwa lata temu edycji projektu, do klas pierwszych, drugich i trzecich szkół podstawowych w regionie trafiło w sumie 2346 zestawów tablic multimedialnych. Był to największy tego typu projekt w Polsce.

- Nasze tablice interaktywne to świetne narzędzia dydaktyczne, które pozwalają uatrakcyjnić zajęcia nauczycielom i dają wiele frajdy dzieciom. Kolejną edycję naszego projektu kierujemy głównie do starszych uczniów szkół podstawowych. Ze wsparcia po raz pierwszy skorzystają też szkoły niepubliczne – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Czytaj: Przed kupnem podręczników warto porównać ceny

Szacunkowa wartość projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej to 32,5 miliona złotych. Wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie 24,4 miliona złotych.

Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiliśmy wszystkie samorządy lokalne z regionu. Chęć udziału w projekcie zgłosiło 130 jednostek samorządu lokalnego, a także 23 podmioty prowadzące niepubliczne szkoły podstawowe – tłumaczy marszałek.

Czytaj też: UOKiK sprawdza rynek podręczników szkolnych

Sprzęt trafi do 509 publicznych szkół podstawowych (klasy 4-6), 30 niepublicznych szkół podstawowych z uprawnieniami szkół publicznych (klasy 1-6).

W skład każdego zestawu wejdzie tablica multimedialna nowej generacji opartej na technologii dotykowej, projektor oraz laptop z oprogramowaniem. W ramach projektu powstanie także system dystrybucji treści interaktywnych czyli internetowy portal dla szkół uczestniczących w projekcie.

W ich przygotowanie włączą się wszystkie szkoły, do których trafią tablice, tworząc społeczność udostępniającą i wymieniającą między sobą wytworzone materiały.

W tej chwili trwa przygotowanie postępowania przetargowego na dostawcę urządzeń. Tablice trafią do szkół w przyszłym roku szkolnym.
W sumie w ramach realizacji dwóch edycji projektu zakupu tablic interaktywnych, do szkół w regionie trafią w sumie 4473 takie urządzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.