PARTNER PORTALU
  • BGK

Tablice interaktywne dla wiejskich szkół

  • PAP    5 października 2011 - 12:46
Tablice interaktywne dla wiejskich szkół

Tablice interaktywne, umożliwiające wykorzystywanie na lekcjach techniki komputerowej, otrzymało w środę 40 wiejskich szkół na Lubelszczyźnie.
Tablice są nagrodami w uczniowskim konkursie promującym fundusze unijne. Tablice interaktywne zakupił lubelski urząd marszałkowski, który ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów 40 najbiedniejszych gmin w regionie.

Uczniowie malowali plakaty promujące Regionalny Program Operacyjny.

„Postanowiliśmy, aby pieniądze na promocję RPO wydać w bardziej racjonalny sposób, nie na kubki, smycze czy długopisy, ale na tablice interaktywne, które sprawią, że w lubelskich szkołach będzie wyposażenie na miarę XXI wieku” – powiedział marszałek województwa lubelskiego, Krzysztof Hetman (zabierz głos/oceń marszałka).

Tablice interaktywne zostały zakupione na przetargu, kosztowały po blisko 10 tys. zł. „To sprzęt z najwyższej półki, z bezcieniowym projektorem i odpowiednim oprogramowaniem” – podkreślił Hetman.

Hetman dodał, że w przyszłym roku zakupionych zostanie kolejnych blisko 200 takich tablic, dla pozostałych gmin w regionie. Będą także nagrodami w konkursach. „Mam nadzieję, że program będzie kontynuowany w następnych latach, tak aby w każdej szkole znalazła się taka tablica” – dodał Hetman.

Na interaktywnych tablicach można pisać elektronicznym pisakiem, a także wykorzystywać wirtualne przybory, takie jak linijka czy cyrkiel, wyświetlać mapy, przedstawiać prezentacje multimedialne. Można łączyć się z internetem i rejestrować w pamięci wszystkie zapisy. Takie tablice są teraz w niewielu lubelskich szkołach, nauczyciele chwalą je.

Jedna z tablic przypadła szkole w Woli Sernickiej. Jej dyrektorka Grażyna Woźniak powiedziała dziennikarzom, że będzie to pierwsza taka tablica w gminie. „Cieszymy się bardzo, bo uatrakcyjni lekcje, będzie codziennie wykorzystywana. Mamy pracownię komputerową, większość uczniów ma też komputery w domach. To dla nich nie jest nowość, nasi uczniowie od zerówki już korzystają z internetu” – powiedziała Woźniak.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.