Tablice interaktywne w Legnicy

  • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)
  • 14-11-2011
  • drukuj
Mam nadzieję, że te nowoczesne tablice interaktywne będą dobrze służyły uczniom i dadzą im wiele możliwości rozwoju – mówi prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Tablice interaktywne w Legnicy
44 interaktywne tablice, przypominające raczej duży dotykowy monitor, aniżeli wysłużoną już zieloną płaszczyznę, wielu kojarzącą się przede wszystkim z odpytywaniem.

– W ostatnich dwóch latach gmina zakupiła 19 takich interaktywnych tablic, wydając na ten cel ok. 160 tys. zł. Mam nadzieję, że ta inwestycja w nowoczesną oświatę sprawi, że uczniowie będą mieli nowe możliwości poszerzania swojej wiedzy i rozwoju – mówił gospodarz miasta Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Wprawdzie nie wszyscy legniccy uczniowie mogą się w tym momencie cieszyć z interaktywnej nauki, ale większość z nich owszem. Wiele szkół na własną rękę poszukiwało bowiem środków by zapewnić je swoim uczniom. Dziś jest ich w mieście 44… szef legnickiego ratusza zapewnia, że na tym nie koniec.

Pytanie tylko co będzie następnym krokiem w stronę nowoczesnej i coraz bardziej wirtualnej edukacji. Były już zielone tablice, były pracownie komputerowe, dziś są interaktywne tablice. A jutro? Od jakiegoś czasu w Polsce, zwłaszcza przy okazji wyborów, pojawiają się pomysły, by każdy uczeń na starcie swojej edukacji otrzymywał laptop. Co na to gospodarz miasta?

– Jeżeli państwo zabezpieczy na ten cel środki, i nie będzie to jednorazowa akcja, to ja będę się cieszył – komentuje Tadeusz Krzakowski. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE