PARTNER PORTALU
  • BGK

Tajne komplety w przedszkolach

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza    19 października 2012 - 07:27
Tajne komplety w przedszkolach

Przedszkolanki udają, że nie uczą sześciolatków czytania i pisania a wizytatorzy kuratorium – że nic o tym nie wiedzą.
Zerówek w przedszkolach nie ma od paru lat, ale tylko teoretycznie. W praktyce są, bo przedszkolanki twierdzą, że podstawa programowa jest głupia - pisze „Gazeta Wyborcza".

Zjawisko tajnych kompletów to skutek oporu rodziców przed puszczeniem sześciolatków do szkół i ugięcia się minister edukacji Katarzyny Hall, która wprowadziła trzyletni okres przejściowy.

W najstarszych grupach są więc teraz sześcio- i pięciolatkowie. Powinni się przede wszystkim bawić. W praktyce większość przedszkoli prowadzi naukę wykraczającą poza program - podaje „Gazeta Wyborcza"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • była nauczycielka p-la, 2012-10-21 14:53:31

    Panie redaktorze !!! nie przedszkolanki tylko nauczyciele przedszkola, tak poprawnie mówi się na nauczycieli pracujących w przedszkolu. To są osoby po wyższym wykształceniu ,w niejednym przypadku wykonują większą robotę niż niejeden nauczyciel w szkole. Zajęcia wymagają o wiele większej kreatywności... niż otworzenie książek i przeczytanie tematu, papierów do pisania też mają co nie miara, nauczyciele w szkole o niektórych dokumentach to nawet nie mają zielonego pojęcia.  rozwiń
  • Eterno Vagabundo, 2012-10-19 12:17:38

    Od narodzin dziecko Trzeba edukować, Żeby na człowieka Zdążyć je wychować.