Tak wzrosły płace nauczycieli w ciągu 8 lat

Kształcenie przyszłych pokoleń, nauczenie dzieci odpowiedzialności i samodzielnego myślenia, przekazanie uczniom pasji do nauki - tego najczęściej wymagamy od nauczycieli. Na co w zamian mogą liczyć pedagodzy?
Tak wzrosły płace nauczycieli w ciągu 8 lat

Wysokość wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli uwarunkowana jest osiągniętym stopniem awansu zawodowego. Im wyższy stopień awansu, tym wyższa płaca podstawowa.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak, w 2013 roku stawki minimalnych wynagrodzeń podstawowych nauczycieli nie zmieniły się w stosunku do roku poprzedniego. Zasadnicza płaca minimalna dla nauczycieli dyplomowanych wynosi więc 3109 zł. Nauczyciel mianowany otrzymuje 2647 zł, kontraktowy - 2331 zł, a stażysta - 2265 zł miesięcznie.

Zobacz zestawienie i cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Oczywiście, mają tych darmówek ponad 6 w tygodniu, lata w lata, piszę to do olo, bo pewnie biedak nie zrozumie wpisu poprzedniego.

dumne oczko, 2013-10-19 09:15:15 odpowiedz

do olo - a niby to dlaczego nauczyciel miałby być biedny? Nie każdy nauczyciel ma dodatki, nagrody i co tam jeszcze wypisujesz. Ponadto 18 godzin to pewnie tylko ty pracujesz i módl się, aby nauczyciele nie zażądali zapłaty za nadgodziny, bo mają tych darmówek, średnio wyliczonych, ponad 6, "zn...afco" liczenia cudzych pieniędzy! rozwiń

dumne oczko, 2013-10-19 09:12:00 odpowiedz

KTOŚ TU ZAPOMNIAŁ O PRZEPISIE - CZY SIĘ STOI CZY SIĘ LEŻY - TZW. MINIMALNE ŚREDNIE WYNAGRODZENIE, ZA 2011 R. BYŁO TO PRZESZŁO 5 TYS. ZŁ./MIES., JEĘLI NAUCZYCIELZAROBIŁ MNIEJ SAMORZĄD MUSIAŁ MU WYPŁACIĆ TZW. DODATEK WYROWNAWCZY. NAUCZYCIE PRZYZNAJCIE SIĘ DO PRAWDZIWYCH PŁAC (ZA 18 GODZ. TYGODNIOWO)... - DO ZASADNICZEJ + STAŻOWY+WIEJSKI+MIESZKANIOWY+ŚW. URLOPOWE+ZA WYCHOWAWSTWO+NAGRODY Z OKAZJI dn+I INNE. Z oświadczeń podatkowych dyrektorów szkół wyczytamy - wynagrodzenie za 2012 r = ~75 tys. zł. Gdzie ta bieda ? rozwiń

olo, 2013-10-15 23:48:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE