PARTNER PORTALU
  • BGK

Targi edukacyjne nie znają granic

  • PAP    2 maja 2012 - 12:26

6. polsko-niemieckie targi edukacyjne "vocatium w Regionie Odry" odbędą się 15 i 16 maja br. w hali targowej we Frankfurcie nad Odrą (Niemcy) . Targi skierowane są do uczniów szkół średnich z Polski i Niemiec - poinformowała kierownik targów Jolanta Turowska.
54 niemieckich i polskich firm, uczelni oraz instytucji doradczych będzie informowało uczniów o możliwościach zawodowych lub perspektywach dalszej edukacji po zdaniu matury.

Z polskiej strony zaprezentują się miedzy innymi: Miasto Szczecin oraz Akademicki Szczecin (Pomorski Uniwersytet Medyczny, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny oraz Akademia Morska w Szczecinie), Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania oraz Studium Zawodowe z Zielonej Góry.

W ramach promocji targów uczniowie z polskich i niemieckich szkół w rejonie przygranicznym otrzymali dwujęzyczny katalog targowy, w którym znajdują się informacje na temat proponowanych przez firmy, uczelnie wyższe i szkoły zawodowe różnorodnych możliwości kształcenia.

Impreza ma jednak otwartą formułę, a organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów wszystkich młodych ludzi zainteresowanych ich tematyką, nie tylko tych, którzy wcześniej zgłosili taką chęć.

Organizatorem "vocatium w Regionie Odry" jest IfT Instytut Rozwoju Talentów, we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową Brandenburgii Wschodniej.

Patronat nad targami objęły niemiecka i polska minister edukacji: Annette Schavan oraz Barbara Kudrycka.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.