PARTNER PORTALU
  • BGK

Technologiczne hufce pracy

  • InfoBydgoszcz.pl (Radosław Gurdak)    26 marca 2012 - 11:04

Już po raz siódmy młodzież OHP wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej w Tarnowie.
Rozpowszechnia on i rozwija szeroko pojętą wiedzę informatyczną wśród młodzieży zdobywającej kwalifikacje zawodowe. Test z wiedzy informatycznej oraz prezentacja i obrona przygotowanej pracy to zadania, jakie zostały postawione przed finalistami. Każdy sam wybrał temat pracy i przygotował ją z wykorzystaniem jednej lub kilku technik informatycznych. Organizatorzy konkursu zaproponowali m.in. tworzenie stron internetowych, grafikę komputerową, obróbkę plików multimedialnych, tworzenie baz danych, programowanie.

– Każdego roku dużym powodzeniem cieszy się tworzenie stron internetowych – mówi Monika Kukuła z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie (zabierz głos/oceń prezydenta), które jest organizatorem konkursu. – Ale uczestnicy przygotowują także prace w zakresie programowania, animacji lub po prostu ciekawe prezentacje. Z roku na rok poziom projektów jest coraz wyższy. – dodaje.

Popularność konkursu rośnie z edycji na edycję. Nic w tym dziwnego – technologia informatyczna jest dziś obecna wszędzie. Udział w konkursie daje młodzieży zrzeszonej w Ochotniczych Hufcach Pracy szansę na to, by rozwijać zainteresowania informatyką, pogłębić wiedzę na ten temat i wykorzystać swoje umiejętności w praktyce. Bywa również, że uczestnictwo w konkursie otwiera drzwi do zaistnienia na rynku usług informatycznych.

Ochotnicze Hufce Pracy pozwalają zdobyć wiedzę ogólną i jednocześnie zawód. Ich oferta skierowana jest do młodzieży, która chce łączyć naukę z pracą zarobkową. Uczestnicy OHP mogą wybierać spośród kilkudziesięciu profesji, m.in. kucharza, cukiernika, fryzjera, specjalisty budowlanego.

– W dzisiejszych czasach znajomość technologii informatycznych w znaczący sposób podnosi szanse kandydatów na rynku pracy, coraz częściej jest wręcz wymogiem wielu pracodawców. Dlatego widzimy rosnącą potrzebę organizowania inicjatyw takich jak konkurs OHP, które podnoszą wiedzę informatyczną młodych ludzi, znajdujących się u progu kariery zawodowej. Cieszymy się też, że możemy je wspierać, zarówno organizacyjnie, poprzez dostarczanie potrzebnych narzędzi, jak i finansowo, fundując nagrody dla najlepszych – mówi Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft, patron honorowy konkursu.

– Ogromne zainteresowanie konkursem OHP jest dowodem na to, że młodzi ludzie chcą zdobywać wiedzę i z chęcią korzystają z oferowanych im możliwości poszerzania horyzontów. Udział w konkursie z zakresu nowych technologii, w dodatku pod okiem fachowców z tej branży, to nie tylko świetna przygoda ale również doskonała inwestycja w przyszłość. Z przyjemnością wspieramy konkurs wierząc, że dla startujących w nim młodych ludzi będzie on początkiem wielkiej życiowej przygody z informatyką i biznesem – mówi Grzegorz Pilarski z firmy Warsaw Data Center.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: