Test na pierwszakach

  • Przegląd prasy/Metro
  • 01-12-2011
  • drukuj
Dopiero rok po wysłaniu sześciolatków do szkół, czyli w 2015 r., MEN będzie wiedział, czy szkoły są przygotowane do trwającej już reformy.
Test na pierwszakach
Od trzech lat dzieci z najmłodszych klas uczą się według nowego programu, przystosowanego dla sześciolatków pierwszoklasistów. Ale do dziś nikt wiarygodnie nie sprawdził, jak radzą sobie dzieci, czy i jakie błędy popełniają nauczyciele, szkoły, co jest błędnego w programie i co trzeba poprawić – alarmuje „Metro”.

Czytaj też: Gminy chcą sześciolatków

Przez pierwsze lata reformy do pierwszych klas poszło (z wyboru rodziców) w sumie 33 tys. sześciolatków. W tym roku prawdopodobnie dwa razy więcej, ale to i tak zaledwie jedna piąta rocznika.

Czytaj też: Czas dla sześciolatków i samorządów

Od rodziców oraz specjalistów płyną sygnały, że błędy reformy odbiją się na dzieciach. Resort nie wie, ile racji jest w obawach rodziców i przeciwników reformy i zlecił badania, tyle tylko że zaczną się one we wrześniu 2012 r., a pełne wyniki poznamy dopiero po trzech latach – informuje „Metro”.

Czytaj też: Rzecznik w sprawie sześciolatków Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Pójdą razem! Jestem pewna!

Uśka B., 2011-12-01 21:19:05 odpowiedz

dobrze byłoby już wiedzieć czy dzieci sa przygotowane czy nie! Trzeba też odpowiedzieć sobie na pytanie czy dzieci pójdą razem do szkoły (sześciolatki z siedmiolatkami) jeśli tak, to czy będzie zróżnicowany program dla nich.

Cinamon, 2011-12-01 21:15:53 odpowiedz

Taki mały łobuziak figluje a nauka gdzie?

Ketok, 2011-12-01 17:39:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE