PARTNER PORTALU
  • BGK

To jeszcze nie koniec walki o 6-latki

  • media/PAP    12 listopada 2013 - 06:41
To jeszcze nie koniec walki o 6-latki

Mimo przegranego głosowania o referendum Karolina i Tomasz Elbanowscy nie zamierzają składać broni - informuje "Rzeczpospolita".
Karolina Elbanowska z fundacji i stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców zapowiada w gazecie dalszą działalność i wsparcie dla rodziców, którzy nie chcą posyłać do szkół sześciolatków.

Zgodnie z przyjętą niedawno nowelizacją ustawy oświatowej już we wrześniu 2014 r. obowiązkowo naukę w szkolnych ławach rozpoczną dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r. oraz cały rocznik 2007. Rok później do szkół pójdzie druga połowa rocznika 2008, wtedy już siedmiolatków, i cały rocznik sześciolatków urodzonych w 2009 r.

Niebawem spotkają się najaktywniejsi działacze stowarzyszenia. Wtedy powstanie szczegółowy plan działania. Priorytetem jest wsparcie rodziców dzieci urodzonych w pierwszej połowie 2008 r., którzy nie chcą ich wcześniej posyłać do szkół.

Stowarzyszenie zamierza uruchomić zaangażowanych w akcję prawników, psychologów i pedagogów, by pomogli rodzicom w pozyskaniu odroczenia obowiązku nauki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • JUBILAT, 2013-11-13 15:13:27

    TAK,TO JESZCZE NIE KONIEC ! ZA BARDZO SIĘ ZAANGAŻOWLIŚMY ŻEBY REZYGNOWAĆ! A JEŻELI KTOŚ MYŚLI,ŻE NIE DZIAŁA JAK GENERATOR MOCY,TO SIĘ MYLI !
  • Ryszard, 2013-11-12 17:09:45

    Jestem za ..... wolnym wyborem. Dla mnie może i mamusia decydować za 35 latka a takie są i chcą. Po co referendum ? Wolny wybór, po co zmuszać. Ministerstwo obstaje przy swoim tylko dla tego, żeby nauczyciele mieli pracę i 13tkę, a po co ? Rodzice protestujący w imię dobra dziecka zapłacą wyższe po...datki. Tylko po co myśleć. Wystarczy, że przedszkole jest za "1zł", ale rozwój. Wolny wybór- później do szkoły, później do pracy i jeszcze później na emeryturę. Kto będzie pracował na emerytury tych protestujących rodziców ? Jasne, że ich dzieci. Tylko po co myśleć. Całe szczęście, że moje już pracują.  rozwiń