PARTNER PORTALU
 • BGK

Tomasz Siemoniak ws. wniosku o referendum: Nie jest za późno na odwrócenie reformy edukacji

 • PAP/AT    21 czerwca 2017 - 09:42
Tomasz Siemoniak ws. wniosku o referendum: Nie jest za późno na odwrócenie reformy edukacji
Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem ogólnokrajowego referendum ws. reformy edukacji (fot.znp.edu.pl)

PiS wiele lat odwoływało się do obywateli, zapowiadało, że nigdy wniosku o referendum nie zlekceważy i teraz 910 tys. podpisów wyrzuca praktycznie do kosza - mówił poseł PO Tomasz Siemoniak.
W nocy z wtorku (20 czerwca) na środę (21 czerwca) w Sejmie odbyła się debata nad obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy edukacji, pod którym podpisało się ponad 910 tys. osób. Wszystkie kluby opozycyjne opowiedziały się za przeprowadzeniem ogólnokrajowego referendum. Za skierowaniem wniosku do komisji opowiedział się PiS.

"PiS jest w bardzo trudnej sytuacji, bo wiele lat odwoływał się do obywateli, zapowiadał, że nigdy wniosku o referendum nie zlekceważy i teraz 910 tys. podpisów wyrzuca praktycznie do kosza" - mówił w Sygnałach Dnia Siemoniak.

Na uwagę dziennikarza, że PO sama była niechętna wnioskom o przeprowadzanie referendów, kiedy rządziła, Siemoniak odpowiedział, że "ten argument coraz bardziej oddala się na horyzoncie, bo PiS rządzi już półtora roku i rządzi na własne konto".

Zdaniem Siemoniaka argument, że wniosek o referendum trzeba było złożyć w odpowiednim momencie, a odwracanie reformy spowoduje chaos, to "odwracanie kota ogonem".

"Prezes Broniarz wskazał, że dopiero teraz zaczynają się jakieś fikcyjne konsultacje przez organizacje, którą wyznaczył MEN. Zaraz po przyjęciu tej ustawy były zbierane podpisy (...). Reforma startuje 1 września, nie jest za późno. Ogromną odpowiedzialność biorą wszyscy, którzy te chaotycznie przygotowaną, nieakceptowaną przez opinię publiczną reformę chcą wprowadzać" - powiedział poseł PO.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Prof. Glass, 2017-06-22 11:16:11

  Kurw....z Peło będą psuć i mędzić, żeby to co ma szansę się udać - nie udało się! ;Lepiej hodować w gimnazjach nieudaczników, nie wykształciuchów, degeneratów: alkohol, seks, narkotyki niż normalnych ludzi!
 • w.potega@neostrada.pl, 2017-06-22 10:51:32

  Na pewno nie jest za późno, bo istotnych kwestii jeszcze nie podjęto. Są nimi: 1) decentralizacja zarządzania pracą szkół, do szczebla szkolnego, 2) koncentracja na rozwoju każdego z uczniów, 3) odchodzenie od systemu nakazowo - rozdzielczego w zakresie podziału godzin pracy nauczycieli i treści ich... pracy, 4) zespołowa praca nauczycieli na rzecz wspierania każdego z uczniów w rozwoju, 5) wiązanie szczegółowych treści naukowych z rozwiązywaniem problemów praktycznych, z używaniem języka zrozumiałego dla różnych uczniów, 6) rozwijanie umiejętności współpracy uczniów z sobą i ze środowiskiem pozaszkolnym, 7) prowadzenie do sukcesu życiowego każdego z uczniów,... To tylko część istotnych kwestii, jeszcze nie podjętych. Podjęto się bałaganienia, a to nie jest reforma edukacji.  rozwiń
 • Refromę edukacji popieram, 2017-06-22 01:05:09

  Co też Pan opowiada? :-) Ubiegam się oto, by MEN ratowało nie nauczycieli a ratowało uczniów. Popieram obecnie wprowadzaną reformę. Od ratowania nauczycieli są Powiatowe Urzędy Pracy. Nauczyciele, ponoć tacy wykształceni, ponoć pracowici, ponoć kreatywni i ponoć dokształcający się ustawicznie - ni...e powinni mieć trudności w znalezieniu innej pracy ( może nawet lepiej płatnej niż wynagrodzenie nauczycielskie na które tak narzekają ). Nauczyciele = do roboty. To oznacza: tam, gdzie nie ma przerostów zatrudnienia i koniecznie, jak my, pod reżimem Kodeksu pracy. Pracując na zasadzie Kodeksu pracy nareszcie przestaniecie skomleć i narzekać. Najbardziej polecam Wam pracę w prywatnych jednostkach. Będziecie mogli się realizować, musieli rozwijać i strajkowanie, protestowanie, marudzenie minie Wam. Wyzdrowiejecie i nie będziecie musieli korzystać z rocznych urlopów zdrowotnych. Same plusy ( dla uczniów i dla Was ).  rozwiń