PARTNER PORTALU
 • BGK

Tornistry nadal będą ciężkie

 • Przegląd prasy/Metro    5 września 2011 - 20:11
Tornistry nadal będą ciężkie

Miały być lekkie tornistry i szafki dla uczniów w szkołach. A często będą tylko „miejsca na parapecie”, a dzieci tak jak do tej pory będą co dzień taszczyć komplet ciężkich książek i zeszytów.
Ministerstwo Edukacji chwali się nowymi przepisami – od 1 września wszystkie gimnazja oraz klasy od pierwszej do trzeciej w podstawówkach muszą wygospodarować miejsce na książki i przybory – pisze „Metro”.

W Warszawie zamykaną szafkę dla każdego ucznia oferuje 40 proc. podstawówek. Co trzecia szkoła przygotowała półki na regałach w salach, co piąta zamykane szafki, dzielone przez dwóch uczniów.

Władze Krakowa w ogóle nie sprawdzają, czy szkoły przygotowały zamykane szafki, szuflady czy są to tylko np. „wydzielone miejsca na parapecie”.

Ministerstwo tłumaczy, że nie może narzucać samorządom konkretnych rozwiązań, choćby dlatego, że nie dało gminom pieniędzy na zakup szafek, czy szuflad.

Dzieci zwykle noszą do domu tylko ćwiczenia i zeszyty. Czytankę, książki do informatyki i angielskiego zostawiają w szafkach. Ale część rodziców chce, żeby zabierały wszystko codziennie, bo chcą na bieżąco kontrolować dziecko – informuje „Metro”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • ???, 2011-09-05 23:21:35

  Dobra, zostawia książkę w szkole i z czego będą się uczyć w domu?
 • MŁODZIK, 2011-09-05 22:48:45

  najgorsze są te przerwy!!! co wtedy z tym ciężkim tornistrem robić skoro trudno się w nim poruszać a cóż dopiero bawić?
 • PRIORYTET, 2011-09-05 22:30:28

  Pewien polityk kiedyś obiecywał, że zawsze ale to zawsze będzie walczył z cięzkimi tornistrami dzieciaków i nigdy nie odpuści... Czyżby chciał te dzieci zostawić samym sobie? na to wygląda...