PARTNER PORTALU
  • BGK

Toruń inwestuje w oświatę

  • GK    27 sierpnia 2012 - 13:27
Toruń inwestuje w oświatę

Toruńskie placówki oświatowe czynią ostatnie przygotowania, by przyjąć uczniów. W wielu miejskich obiektach w wakacje trwały remonty.
Jak informuje toruński ratusz, w tym roku w budżecie gminy na ten cel przeznaczono 4 mln zł. Kolejne 7,3 mln zł wydano na termomodernizację szkół i przedszkoli. Najważniejszą inwestycją oświatową było wybudowanie szkoły podstawowej z przedszkolem na Bielawach. Budowa placówki na Bielawach rozpoczęła się pod koniec grudnia 2010 r. Zakres prac obejmował budowę szkoły podstawowej wraz z przedszkolem oraz ich pierwszym wyposażeniem.

Budynek ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się kompleks szatniowo-sanitarny oraz sala gimnastyczna. Na pierwszym piętrze jest stołówka, dwie świetlice oraz pomieszczenia administracyjne. Na ostatniej kondygnacji powstały sale lekcyjne, komputerowe, audiowizualne oraz biblioteka z czytelnią.

Przedszkole, zlokalizowane na parterze w sąsiedztwie szkoły, może przyjąć 75 dzieci. Posiada oddzielne wejście i jest odgrodzone od szkoły. Ma trzy oddziały z zapleczem sanitarnym. Oprócz sal dla przedszkolaków, w budynku jest sala wielofunkcyjna, która będzie dostępna również dla dzieci szkolnych. Koszt całej inwestycji, czyli robót budowlanych i zakupu pierwszego wyposażenia to prawie 12,7 mln zł.

Jak co roku sporo pieniędzy z miejskiej kasy – ponad 7,3 mln zł – przeznaczono na termomodernizację placówek oświatowych. Prace prowadzono w pięciu szkołach: Zespole Szkół nr 1, 7, 16, Zespole Szkół Technicznych oraz Zespole Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych.

– W tym roku miasto zaplanowało ponadto remonty 48 obiektów oświatowych. Prace obejmowały m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remonty dachów, węzłów sanitarnych i instalacji. Najwięcej z zarezerwowanych środków, bo ponad milion, przeznaczono na modernizację placówek. W Szkole Podstawowej nr 1 na przykład dokończono remont polegający na wymianie przewodów instalacji wody zimnej, ciepłej i cyrkulacyjnej wraz armaturą i osprzętem oraz wymianę instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania – wylicza Janusz Pleskot, dyrektor Wydziału Edukacji UMT.

– W Szkole Podstawowej nr 13 wyremontowano salę gimnastyczną oraz wymieniono instalację wodną. W salach lekcyjnych gimnazjum nr 21 po remontach pojawiły się nowe wykładziny PCV oraz nowe oblicze zyskała sala gimnastyczna. Natomiast w Zespole Szkół nr 24 wyremontowano zespół sanitarno-szatniowy z natryskami – dodaje.

<!-- pagebreak //-->×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.