PARTNER PORTALU
  • BGK

Transport miejski w wydaniu międzynarodowym

  • PAP    9 kwietnia 2013 - 10:36
Transport miejski w wydaniu międzynarodowym

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu realizuje projekt poświęcony transportowi miejskiemu. Oprócz osób studiujących w Radomiu uczestniczą w nim studenci z kilku innych uczelni w Europie. Projekt planowany jest na lata 2013-2015.
W projekcie biorą udział studenci i wykładowcy z uczelni w Belgii, Bułgarii, Grecji oraz na Łotwie i Słowacji - poinformowała rzeczniczka uniwersytetu Aneta Mirosz,.

Organizatorami projektu są wydziały transportu i elektrotechniki oraz mechaniczny radomskiej uczelni.

W ramach programu pn. „Green and Safe Transport in Local Communities" odbędą się intensywne, dwutygodniowe zajęcia, prowadzone w języku angielskim. W planie są wykłady, seminaria, warsztaty, laboratoria oraz wizyty w przedsiębiorstwach branży samochodowej.

Zajęcia poświęcone będą m.in. usprawnieniu transportu miejskiego w miastach europejskich, zmniejszeniu jego energochłonności i ograniczeniu oddziaływania na środowisko.

Studenci poznawać będą potrzeby transportu miejskiego w swoich miastach oraz krajach innych uczestników projektu.

„Będą też próbować znaleźć najlepsze indywidualne rozwiązania dla każdego z miast - podkreśliła rzeczniczka.

Dodała, że uczestnicy projektu zapoznają się także z planowaniem transportu publicznego i przewozu towarów, projektowaniem środków transportu, które mają być zgodne z oczekiwaniami użytkowników oraz obowiązującym prawem.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie" - Biuro Programu Erasmus w Warszawie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.