PARTNER PORTALU
  • BGK

Trwają kontrole obozów dzieci i młodzieży. W weekend skontrolowano 155 takich miejsc

  • PAP/KDS    14 sierpnia 2017 - 09:49
Trwają kontrole obozów dzieci i młodzieży. W weekend skontrolowano 155 takich miejsc
W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce na obozie harcerskim w Suszku, straż pożarna prowadzi kontrole obozów dla dzieci i młodzieży (fot. facebook.com ZHR)

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce na obozie harcerskim w Suszku, straż pożarna prowadzi kontrole obozów dla dzieci i młodzieży. Jak informuje st. bryg. Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej, w ciągu weekendu strażacy odwiedzili 155 miejsc wypoczynku dzieci spośród 195 wskazanych przez kuratoria oświaty.
Teren, liczbę obozów oraz kolonii wskazują kuratoria oświaty. - Zgłoszono 195 takich miejsc. To obozy, które się odbywają lub w najbliższych dniach będą się odbywać na polach namiotowych i w domkach letniskowych. Chodzi o miejsca, które mogą być potencjalnie niebezpieczne z uwagi na pogodę - powiedział Frątczak.

Dodaje, że jak dotąd, nie docierały do nich informacje o jakichkolwiek nieprawidłowościach. - Nasze kontrole polegają przede wszystkim na sprawdzeniu dróg ewakuacji i miejsc zbiórki w sytuacjach niebezpiecznych. Sprawdzamy także kwestie związane z ochroną przeciwpożarową - podkreślił rzecznik PSP.

- Są także takie miejsca, gdzie obozy rozpoczną się w najbliższych dniach. One także zostaną skontrolowane. Jak dotąd, nie było niepokojących sytuacji - dodał.

Rzecznik PSP podał przykład w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie w weekend skontrolowano 38 miejsc, w których przebywa ok. 2,7 tys. dzieci. - W dwóch przypadkach, w miejscowości Stańczyki nieopodal Gołdapi, przeniesiono dzieci z obozu do budynku szkoły w innej miejscowości - powiedział Frątczak.

Jak podkreślił, taką decyzję podjęli organizatorzy wypoczynku dzieci.

W nocy z piątku na sobotę - w wyniku gwałtownych burz i wiatrów, jakie przeszły nad Pomorzem zginęło pięć osób, w tym dwie dziewczynki - uczestniczki obozu harcerskiego w Suszku. Ratownikom udało się dotrzeć na miejsce dopiero po kilku godzinach. Sprawę bada prokuratura.

Dziś (14.08) kontrole mają rozpocząć się w województwie pomorskim. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.