PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzecioklasiści trzeci raz pokażą, co potrafią

  • ZWI    10 kwietnia 2013 - 09:13
Trzecioklasiści trzeci raz pokażą, co potrafią

21 maja uczniowie klas trzecich szkół podstawowych uczestniczyć będą w dobrowolnym Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Prowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych badanie pozwala szkołom sprawdzić, jaki poziom wybranych umiejętności osiągnęli trzecioklasiści.
Uczniowie, którzy biorą w nim udział, rozwiązują zadania z języka polskiego i matematyki. Są one zróżnicowane pod względem trudności, dzięki czemu każde dziecko może rozwiązać zadania dopasowane do swojego poziomu.

Trzecioklasiści mają szansę zaprezentować umiejętności, które zdobyli nie tylko podczas codziennej nauki w szkole, ale także poza nią.

Po trzech latach nauki nauczyciele dobrze znają swoich wychowanków i wiedzą, jak radzą sobie oni z typowymi zadaniami. W OBUT dzieci mają szanse rozwiązać również zadania nietypowe.

Dzięki temu można dowiedzieć się więcej o ich umiejętnościach, w szczególności o tym, jak potrafią wykorzystać swoją wiedzę w nowych sytuacjach.

Szkoły, które przystępują do badania OBUT dobrowolnie, mogą dzięki niemu lepiej planować działania dydaktyczne. Bezpośrednio po badaniu otrzymują raporty klasowe z wynikami uczniów, a później - raporty klasowe z rekomendacjami, a także raport szkolny z wynikami na tle szkół o podobnej lokalizacji oraz z danego województwa.

Te dokumenty, na postawie których nauczyciele i dyrektorzy mogą wyciągać wnioski do ewentualnych zmian w pracy, zostają do wyłącznej dyspozycji każdej z placówek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.