PARTNER PORTALU
  • BGK

Trzy czwarte dotacji na podręczniki już wypłacone

  • bad    11 sierpnia 2015 - 16:53
Trzy czwarte dotacji na podręczniki już  wypłacone
Do 3 sierpnia wnioski o dotacje złożyło ponad 95 proc. samorządów w ośmiu województwach. Fot. pixbay

Prawie 85 proc. samorządów złożyło wnioski o dotację na podręczniki. Wojewodowie przekazali im 194 mln zł, czyli 75 proc. kwoty zaplanowanej na sfinansowanie podręczników w tym roku.
Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej do 3 sierpnia wnioski do wojewodów złożyło ponad 95 proc. samorządów w ośmiu województwach: kujawsko-pomorskim, lubelskim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim i zachodnio-pomorskim. W stu procentach zrobiły to samorządy z województwa pomorskiego i warmińsko mazurskiego.

W 11 województwach wojewodowie wypłacili już organom prowadzącym ponad 90 proc. pieniędzy przyznanych na dotację.

Niezwłocznie wystąpić o dotacje

Dyrektorzy, aby otrzymać dotację już od połowy marca mogli przekazać do organu prowadzącego stosowne dane, a już w maju mogli otrzymać od organu prowadzącego pieniądze na zakup podręczników. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, powinni wystąpić o dotację niezwłocznie. Ostateczny termin przekazania dotacji mija 15 października.

Czytaj też: Wielu uczniów może rozpocząć rok szkolny bez książek

W roku szkolnym 2014/2015 bezpłatne podręczniki i materiały ćwiczeniowe otrzymali uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej. W nadchodzącym roku szkolnym 2015/2016 dostaną je nie tylko pierwszoklasiści, ale i uczniowie drugiej i czwartej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie pierwszej klasy gimnazjum. Czwartoklasistom i uczniom pierwszych klas gimnazjów podręczniki i ćwiczenia kupi szkoła za pieniądze przekazane z MEN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.