Trzy lata Radosnej Szkoły

Program rządowy „Radosna Szkoła" ma już trzy lata. Ponad milion uczniów szkół podstawowych w całej Polsce korzysta z nowych miejsc do zabawy, a ćwierć miliona dzieci w szkołach bawi się na placach zabaw powstałych w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła".
Trzy lata Radosnej Szkoły

W pierwszych trzech latach trwania programu rząd zainwestował kwotę aż pół miliarda złotych.

10 października 2012 r. mija termin składania wniosków dyrektorów szkół do organów prowadzących szkoły o wsparcie finansowe na rok 2013 na organizację  miejsc zabaw w szkole oraz szkolnych placów zabaw - informuje MEN

Czytaj też: Można jeszcze składać wnioski do "Radosnej szkoły"

Dzięki programowi dzieci uczące się w szkołach podstawowych mają do dyspozycji przyjazne, kolorowe miejsca do zabawy oraz bezpieczne, nowoczesne place zabaw. Zarówno kwota, jak i liczba uczniów korzystających z efektów programu w nowym roku szkolnym jeszcze wzrośnie. Jego realizacja trwa do 2014 roku.

W ramach programu „Radosna szkoła" organy prowadzące szkoły podstawowe otrzymują wsparcie finansowe na pomoce dydaktyczne do miejsc zabaw w szkole.

Czytaj też: MEN zaprasza do "Radosnej szkoły"

Takie pomoce mogą stanowić duże, miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową oraz sprzęt spełniający funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę (układanki czy kąciki tematyczne, zachęcające dzieci do zabaw i zajęć z rówieśnikami) - donosi MEN.

W ramach programu można również wyposażać miejsca, gdzie dziecko może odpocząć albo indywidualnie rozwijać swoje zainteresowania. Służyć temu może obszar sali, w którym znajdą się urządzenia pozwalające na rozwijanie uzdolnień (np. plastycznych, konstrukcyjnych), ale jednocześnie umożliwiające odpoczynek i wyciszenie w dogodnej pozycji (dzięki materacom, pufom itp.).

Ponadto za pieniądze z programu można urządzić szkolny plac zabaw, przygotowany do prowadzenia z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (na przykład pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów).

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE