PARTNER PORTALU
  • BGK

Tusk: Samorządy przesadzały, jeśli chodzi o zamykanie szkół

  • PAP    9 lipca 2014 - 11:24
Tusk: Samorządy przesadzały, jeśli chodzi o zamykanie szkół

W Polsce udało się pokonać dramatyczną, bo wieloletnią zapaść, jeśli chodzi o jakość nauczania - powiedział w środę w Sejmie premier Donald Tusk. Ocenił, że organizacja systemu oświaty w naszym kraju przynosi pozytywne efekty.
Tusk podkreślił, że Kaczyński w poświęconej sytuacji w oświacie części swojego środowego wystąpienia używał "sloganu nierozwiązany, nierozwiązana, nierozwiązane". "Szkoły nie są rozwiązane, to fakt" - powiedział premier.

Ocenił, że w niektórych polskich miejscowościach "samorządy - w tym szczególnie PiS-owskie - przesadzały, jeśli chodzi o zamykanie szkół". "Mamy tutaj dość przygnębiającą dla pana i pana ugrupowania statystykę" - zwrócił się do Kaczyńskiego.

Tusk mówił też, że Kaczyński krytykuje rząd za "dramatyczną sytuację" m.in. w gimnazjach, podczas gdy badania międzynarodowe wskazują, że polskie dzieci są "w absolutnej czołówce, jeśli chodzi o jakość wykształcenia".

"Zobiektywizowane wyniki pomiarów międzynarodowych świadczą o tym, że udało się pokonać tą dramatyczną, bo trwającą wiele lat zapaść, jeśli chodzi o jakość nauczania" - zaznaczył Tusk.

Jak mówił, jest to efekt wysiłków rodziców i nauczycieli, ale także tego, iż "organizacja systemu oświaty w Polsce zaczęła w końcu przynosić pozytywne efekty"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • glews, 2014-07-09 16:54:26

    Hehehe, oczywiście, to Pisowskie Samorządy zamykały szkoły, ale Pełowskie Rządy trąbiły w mediach wszem i wobec o katastrofalnym niżu demograficznym!
  • msl, 2014-07-09 14:44:42

    Jakie badania,takie wyniki. A gdzie prawda i zdrowy rozsądek? Gołym okiem widać, że oświata została zrujnowana. A może pan Tusk się przyzna, do czego zobowiązał nasz kraj, podpisując tzw. "pakt transatlantycki"?