Tydzień Ekologiczny w Jarosławiu

Już ponad tonę makulatury: papierów, książek i gazet udało się zebrać podczas II Tygodnia Ekologicznego, który trwa w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
Tydzień Ekologiczny w Jarosławiu

Jak poinformowała rzeczniczka jarosławskiej uczelni Joanna Burzyńska, każdy, kto przyniósł trzy kg makulatury otrzymuje sadzonkę drzewka. Ofiarodawcy mają do wyboru: buki, jodły, lipy, brzozy i dęby.

Ponadto w ramach II Tygodnia Ekologicznego prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży z jarosławskich szkół. Dla przedszkolaków przygotowano m.in. śmieciowy teatrzyk, z lalkami wykonanymi z odpadów, łowienie śmieci z rzeki, wspólne czytanie abecadła-śmieciadła.

„Dzieci wyrzucały też butelki po soczkach do specjalnie przygotowanego kontenera, który przyjechał do naszej uczelni z firmy zajmującej się zbiórką i utylizacją stłuczki szklanej” – dodała Burzyńska.

Natomiast młodzież z jarosławskich gimnazjów i szkół średnich pojechała do szkółki leśnej w Czerniawe. Tam od leśników mogła się dowiedzieć jak powstaje las, jak go chronić i o niego dbać.

W ramach Tygodnia Ekologicznego znajdą się jeszcze wykłady z ekofilozofii dla młodzieży, połączone z prezentacją filmów proekologicznych.

II Tydzień Ekologiczny został zainaugurowany spływem tratwy, zbudowanej z ponad trzech tysięcy plastikowych butelek przez studentów z Akademickiego Klubu Turystycznego PTTK Trekker działającego na jarosławskiej uczelni.

Tratwę ważącą 300 kg, zwodowano w Wyszatycach, skąd studenci dopłynęli do Radymna, a następnie dotarli do Jarosławia.

Jednocześnie na tratwie płynęło trzech studentów, których asekurował opiekun z uczelni, ratownik i czterech innych studentów, którzy płynęli kajakami. Obecnie tratwa jako pomnik ekologiczny stoi na parkingu przed halą sportową uczelni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE