PARTNER PORTALU
  • BGK

Tydzień Ekologiczny w Jarosławiu

  • PAP    15 czerwca 2011 - 13:16
Tydzień Ekologiczny w Jarosławiu

Już ponad tonę makulatury: papierów, książek i gazet udało się zebrać podczas II Tygodnia Ekologicznego, który trwa w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.
Jak poinformowała rzeczniczka jarosławskiej uczelni Joanna Burzyńska, każdy, kto przyniósł trzy kg makulatury otrzymuje sadzonkę drzewka. Ofiarodawcy mają do wyboru: buki, jodły, lipy, brzozy i dęby.

Ponadto w ramach II Tygodnia Ekologicznego prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży z jarosławskich szkół. Dla przedszkolaków przygotowano m.in. śmieciowy teatrzyk, z lalkami wykonanymi z odpadów, łowienie śmieci z rzeki, wspólne czytanie abecadła-śmieciadła.

„Dzieci wyrzucały też butelki po soczkach do specjalnie przygotowanego kontenera, który przyjechał do naszej uczelni z firmy zajmującej się zbiórką i utylizacją stłuczki szklanej” – dodała Burzyńska.

Natomiast młodzież z jarosławskich gimnazjów i szkół średnich pojechała do szkółki leśnej w Czerniawe. Tam od leśników mogła się dowiedzieć jak powstaje las, jak go chronić i o niego dbać.

W ramach Tygodnia Ekologicznego znajdą się jeszcze wykłady z ekofilozofii dla młodzieży, połączone z prezentacją filmów proekologicznych.

II Tydzień Ekologiczny został zainaugurowany spływem tratwy, zbudowanej z ponad trzech tysięcy plastikowych butelek przez studentów z Akademickiego Klubu Turystycznego PTTK Trekker działającego na jarosławskiej uczelni.

Tratwę ważącą 300 kg, zwodowano w Wyszatycach, skąd studenci dopłynęli do Radymna, a następnie dotarli do Jarosławia.

Jednocześnie na tratwie płynęło trzech studentów, których asekurował opiekun z uczelni, ratownik i czterech innych studentów, którzy płynęli kajakami. Obecnie tratwa jako pomnik ekologiczny stoi na parkingu przed halą sportową uczelni.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.