PARTNER PORTALU
  • BGK

Tydzień Zdrowia Nastolatków: Szkoły promują aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie

  • PAP/AT    20 marca 2018 - 08:40
Tydzień Zdrowia Nastolatków: Szkoły promują aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie
Młodzież o godz. 12 przez minutę ma wspólnie wykonywać "pajacyki" (fot.shutterstock)

Od 18 do 24 marca trwa Tydzień Zdrowia Nastolatków. Temat wtorkowy (20 marca) to zdrowa dieta i aktywność fizyczna
W ramach trwającego od 18 do 24 marca Tygodnia Zdrowia Nastolatków, promującego zwiększanie świadomości dorastających chłopców i dziewcząt, we wtorek w południe młodzież w szkołach ma wspólnie wykonywać pajacyki. Nagrania mają pojawić się w mediach społecznościowych.

Działania podejmowane podczas Tygodnia Zdrowia Nastolatków każdego dnia koncentrują się wokół innych zagadnień. W niedzielę (18 marca) było to zapobieganie przemocy, w poniedziałek (19 marca) - profilaktyka i szczepionki. Temat wtorkowy to zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Na środę (21 marca)zaplanowano zdrowie psychiczne, w czwartek (22 marca) - rozwój seksualny i zdrowie, w piątek (23 marca) - używanie i nadużywanie substancji, zaś na sobotę (24 marca) - zdrowie jamy ustnej.

We wtorek, w dniu poświęconym odżywianiu i aktywności fizycznej, zapowiedziano akcję "Skok na zdrowie". Młodzież o godz. 12 przez minutę ma wspólnie wykonywać "pajacyki". Nagrania zostaną umieszczone na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych. Najbardziej aktywna szkoła "Skoku na zdrowie" otrzyma specjalną, sportową nagrodę.

W projekt Tydzień Zdrowia Nastolatków (ang. Global Teen Health Week)zaangażował się w Polsce m.in. Instytut Matki i Dziecka. Szczegóły dot. przedsięwzięcia można znaleźć na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.

"Global Teen Health Week to przedsięwzięcie realizowane na całym świecie. Każdego dnia podejmowany jest nowy temat związany ze zdrowiem nastolatków; na wtorek zaplanowaliśmy chalange - młodzież z nauczycielami ma w klasach, w salach gimnastycznych, na korytarzach i innych miejscach w szkole robić pajacyki, nagrać to, a potem przesłać" - powiedziała Anna Dzielska z Zakładu Zdrowia Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka. "Chcemy obudzić wigor młodych ludzi" - dodała.

W projekt, jak zaznaczyła, zaangażowanych jest kilkadziesiąt krajów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.