PARTNER PORTALU
  • BGK

''Tyflobus - widzieć więcej''

  • AZA    20 sierpnia 2010 - 10:47

W pełni udźwiękowione komputery, specjalne palmtopy, powiększalniki, klawiaturę do pisania ustami, lokalizatory i inne cuda, umożliwiające pracę w biurze osobom niewidomym już w najbliższy wtorek będzie można zobaczyć przed piotrkowskim starostwem.
Ustawiony tu zostanie tyflobus - specjalny pojazd, w którym prezentowane są najnowsze technologie pozwalające pracować osobom niewidomym i niedowidzącym. Jest to możliwe dzięki akcji Fundacji Szansa dla Niewidomych, nad którą patronat objął starosta piotrkowski Stanisław Cubała.

Celem akcji jest przybliżenie społeczeństwu trudności, które napotykają osoby niepełnosprawne w życiu, pracy i szkole oraz zaprezentowanie rozwiązań, dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne. Wzrost wiedzy na temat narzędzi umożliwiających niewidomym m.in. samodzielne czytanie, wysyłanie maili czy korzystanie z internetu przyczynia się do przełamywania barier. Organizatorzy akcji przekonują, że dzięki prezentowanym w tyflobusie nowinkom technicznym niewidomi bez problemu mogą pracować, studiować, wykonywać zawód informatyka, pracownika biurowego czy grafika komputerowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.