PARTNER PORTALU
  • BGK

''Tyflobus - widzieć więcej''

  • AZA    20 sierpnia 2010 - 10:47

W pełni udźwiękowione komputery, specjalne palmtopy, powiększalniki, klawiaturę do pisania ustami, lokalizatory i inne cuda, umożliwiające pracę w biurze osobom niewidomym już w najbliższy wtorek będzie można zobaczyć przed piotrkowskim starostwem.




Ustawiony tu zostanie tyflobus - specjalny pojazd, w którym prezentowane są najnowsze technologie pozwalające pracować osobom niewidomym i niedowidzącym. Jest to możliwe dzięki akcji Fundacji Szansa dla Niewidomych, nad którą patronat objął starosta piotrkowski Stanisław Cubała.

Celem akcji jest przybliżenie społeczeństwu trudności, które napotykają osoby niepełnosprawne w życiu, pracy i szkole oraz zaprezentowanie rozwiązań, dzięki którym osoby posiadające dysfunkcję wzroku mogą być samodzielne. Wzrost wiedzy na temat narzędzi umożliwiających niewidomym m.in. samodzielne czytanie, wysyłanie maili czy korzystanie z internetu przyczynia się do przełamywania barier. Organizatorzy akcji przekonują, że dzięki prezentowanym w tyflobusie nowinkom technicznym niewidomi bez problemu mogą pracować, studiować, wykonywać zawód informatyka, pracownika biurowego czy grafika komputerowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.