PARTNER PORTALU
  • BGK

Tylu rodziców zgłosiło się po opinię ws. 6-latków

  • PAP    1 kwietnia 2014 - 16:16
Tylu rodziców zgłosiło się po opinię ws. 6-latków

- 3,6 tys. rodziców sześciolatków z woj. śląskiego zgłosiło się do poradni psychologiczno-pedagogicznych po opinię ws. szczegółowej diagnozy gotowości szkolnej dziecka - poinformowało Kuratorium Oświaty w Katowicach. Wydano 525 opinii odraczających obowiązek szkolny.
"Zaskakujące jest ogromne zróżnicowanie co do liczby wydawanych opinii pozytywnych wśród poszczególnych poradni na terenie województwa. Pojawia się pytanie, jak przedszkola przygotowały dzieci do rozpoczęcia nauki w szkole" - powiedziała we wtorek rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Katowicach Wietrzyk i zapowiedziała, że skontrolują niektóre przedszkola pod kątem "rzetelności tej diagnozy".

Czytaj też:  Zamiast do szkoły, 6-latki idą do poradni

Od września tego roku realizację obowiązku szkolnego rozpoczną wszystkie dzieci urodzone od 1 stycznia do 30 czerwca 2008 roku. Według ankiet przeprowadzonych wśród dyrektorów szkół podstawowych województwa śląskiego, od września powinno pójść do szkoły ponad 23,2 tys. dzieci sześcioletnich.

Z danych kuratorium oświaty pochodzących z 90 proc. szkół podstawowych, wynika, że 3,6 tys. rodziców zwróciło się dotąd do poradni psychologiczno-pedagogicznych o opinię w sprawie szczegółowej diagnozy gotowości szkolnej dziecka sześcioletniego. Do 18 marca, na pół roku przed rozpoczęciem roku szkolnego, wydane zostały przez poradnie 652 opinie, w tym 525 pozytywnych, czyli odraczających obowiązek szkolny.

Informacja o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej wydawana jest do końca kwietnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko ma obowiązek rozpocząć naukę w szkole. Wydaje ją przedszkole.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: