PARTNER PORTALU
  • BGK

Tysiące rowerów przed gdańskimi podstawówkami

  • pt    12 maja 2015 - 08:50
Tysiące rowerów przed gdańskimi podstawówkami
W Gdańsku duża część młodzieży dojeżdża do szkół na rowerach - fot.gdansk.pl

Gdańsk zachęca uczniów do dojeżdżania do szkół na rowerach. Efekty widać na szkolnych podwórkach.
Organizowana przez miasto Gdańsk kampania Rowerowy Maj sprawiła, że Gdańsk przypomina obecnie bardziej holenderskie miasto w szczycie sezonu, niż polskie - wiosną.

Od początku maja pod gdańskimi podstawówkami i przedszkolami parkuje imponująca liczba rowerów.

Rekordowa liczba rowerów i hulajnóg stoi codziennie pod szkołą podstawową nr 12 na gdańskim Ujeścisku – na dwóch kółkach dojeżdża tu blisko 50 procent uczniów!

- Druga edycja Rowerowego Maja cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. W kampanii bierze udział 20 tys. uczniów z 48 szkół podstawowych i blisko 30 przedszkoli i zerówek. To ponad 4 razy więcej uczestników niż w ubiegłym roku. W akcji, oprócz uczniów, uczestniczą również ich rodzice oraz nauczyciele – informuje gdański oficer rowerowy Remigiusz Kitliński.

Na uczestników zabawy czekają atrakcyjne nagrody. Najbardziej rowerowa szkoła w Gdańsku zdobędzie zadaszony parking rowerowy.

Najlepsze klasy, w każdej ze szkół otrzymają wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe.

Celem kampanii jest zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej. Regularne zażywanie ruchu ogranicza ryzyko chorób cywilizacyjnych wynikających z siedzącego trybu życia, w tym otyłości i chorób układu krążenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.