PARTNER PORTALU
  • BGK

Tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów" dla mysłowickiej placówki

  • AT    29 marca 2013 - 19:14
Tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów" dla mysłowickiej placówki

Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji przyznał tytuł „Szkoła Odkrywców Talentów" Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu nr 1 w Mysłowicach.
Tytuł przyznawany jest szkole, która podejmuje systemowe działania na rzecz ucznia zdolnego oraz w istotny sposób przyczynia się do odkrywania i wspierania zainteresowań oraz uzdolnień dzieci i młodzieży.

Tytuł może być przyznany szkołom, w których systematyczną pracę z uczniami uzdolnionymi prowadzą co najmniej trzej nauczyciele i mają konkretne osiągnięcia/dokonania w tym obszarze działalności pedagogicznej. Ponadto praca nauczycieli może dotyczyć wspierania różnorodnych uzdolnień dzieci i młodzieży: przedmiotowych, sportowych, artystycznych, technicznych, a także społecznych lub obywatelskich.

Tytuł „Szkoła odkrywców talentów" posiada również Szkoła Podstawowa nr 1 w Mysłowicach. Tym tytułem moga pochwalić się także 193 szkoły w województwie śląskim.

Uczeń zdolny - w regulaminie Projektu definiowany jest jako taki, który posiada co najmniej jedną z trzech wymienionych cech: wysokie osiągnięcia lub możliwości takich osiągnięć w dziedzinach nauki, twórczości lub działalności charytatywnej, wysoki poziom jednego z uzdolnień specjalnych (np. artystycznych, sportowych, organizacyjnych, poznawczych - zwykle przedmiotowych, społecznych), wysoki poziom zdolności ogólnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.