PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczą jak traktować żebraków

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    8 czerwca 2011 - 08:21
Uczą jak traktować żebraków

To, że dając drobne osobie żebrzącej, wcale jej nie pomagamy, uświadamiają sopockiej młodzieży pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.
Od kilku tygodni spotykają się z uczniami w sopockich szkołach i rozmawiają na ten temat – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Młodzi ludzie są uczulani na to, że nie każdy żebrzący jest bezdomny i nie każdy bezdomny żebrze. W czasie naszych rozmów młodzież przyznaje, że jest w stanie wesprzeć takich ludzi w naturze, to znaczy, że mogą np. oddać lub kupić im jedzenie, pieniędzy jednak nie chcą dawać.

Pracownicy socjalni tłumaczą, że donosząc jedzenie bądź ciepłe napoje, zwłaszcza w okresie zimowym, osobom, które „mieszkają” na klatkach schodowych czy w piwnicach, wcale im nie pomagamy, a jedynie sponsorujemy wyżywienie i przede wszystkim uzależniamy od tego, w czym tkwią – bo przecież jest im dobrze.

Zajęcia przeprowadzane są obecnie w pierwszych klasach szkół średnich, a od września będą się odbywać także w klasach maturalnych. Zainteresowanie takimi zajęciami wykazuje też coraz więcej gimnazjów – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • leda, 2011-06-08 10:07:00

    czyli osoby takie powinny umrzeć? Bo jaka jest w Polsce pomoc socjalna wszyscy wiemy. Władze bogatego Sopotu - miejsca zamieszkania dygnitarzy i celebrytów chca oczyścić miasto z underclass? Faszyzm staje się modny?