PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczelnia współpracuje z NATO

  • PAP    26 sierpnia 2011 - 18:32
Uczelnia współpracuje z NATO

Przedstawiciele Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód będą mogli prowadzić zajęcia w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej, a studenci tej uczelni - odbywać praktyki w jednostce.
W piątek w Szczecinie dowódca korpusu gen. Rainer Korff i rektor uczelni prof. Edward Radecki podpisali porozumienie o współpracy.

Zgodnie z dokumentem przedstawiciele jednostki posiadający odpowiednie kwalifikacje merytoryczne i formalne uzyskali możliwość prowadzenia zajęć specjalistycznych lub wykładów, a kwatera korpusu, w miarę możliwości, na odrębnie uzgodnionych warunkach, umożliwiać będzie odbywanie zajęć ćwiczeniowych i praktyk studentów.

Jednym z elementów współpracy będzie objęcie przez dowódcę korpusu honorowym patronatem kierunku studiów Stosunki Międzynarodowe w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej. Ustalony będzie także Dzień honorowego patrona specjalności, podczas którego ma być prezentowana jednostka. Korpus i uczelnia planują również organizację wspólnych seminariów. Przedstawiciel korpusu uczestniczyć będzie w obradach Rady Konsultacyjnej rektora uczelni.

"Integracja jest dla mnie kluczowym słowem nie tylko w wielkich, ambitnych politycznych planach, ale w pierwszej kolejności w inicjatywach podejmowanych w małych lokalnych społecznościach" - podkreślił gen. Korff.

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Wielonarodowym Korpusem Północno-Wschodnim a Wyższą Szkołą Integracji Europejskiej jest pierwszym oficjalnym porozumieniem o współpracy podpisywanym przez dowódcę korpusu.

Wchodzący w skład NATO Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni utworzyły w 1999 r. Polska, Dania i Niemcy. Obecnie w skład jednostki wchodzi 11 państw. W czasie pokoju działa tylko znajdująca się w Szczecinie kwatera główna korpusu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.