PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczelnie bliżej przedsiębiorców

  • Przegląd prasy/PAP/Dziennik Gazeta Prawna    22 października 2012 - 07:11
Uczelnie bliżej przedsiębiorców

Szkoły wyższe zacieśniają współpracę z przedsiębiorcami. Uczelnie zyskują finansowanie, a właściciele firm kształcą swoich przyszłych pracowników.
O tym, że taka współpraca nie stanowi już marginesu, przekonują pierwsze efekty konkursu ogłoszonego w sierpniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na najciekawsze projekty edukacyjne prowadzone wspólnie z biznesem – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Granty na dostosowanie się do rynku pracy  

Spośród wszystkich działających w kraju 470 szkół wyższych do konkursu zgłosiło się niemal 200. Przedstawiły 311 wniosków o dofinansowanie, których łączną wartość oszacowano na 940 mln zł. Tymczasem do rozdysponowania jest „tylko” 140 mln.

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza czy Politechnika Gdańska za pieniądze prywatnych firm od lat wyposażają nowe laboratoria, uruchamiają parki technologiczne i centra badawcze, w których studenci pod okiem fachowców przeprowadzają doświadczenia oraz przygotowują prace dyplomowe i doktorskie.

„Z naszego doświadczenia wynika, że tak przygotowani studenci nie mają najmniejszych problemów ze znalezieniem pracy” – mówi Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy AGH. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • "Śmieszna", 2012-11-05 21:46:45

    Lepiej być bliżej niż dalej!
  • Sezam Ek, 2012-11-05 21:37:59

    UCZELNIE powinny być bliżej i to zdecydowanie!!!!!!!