Uczelnie niemedyczne zaczną kształcić lekarzy

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna
  • 24-11-2014
  • drukuj
To już pewne: dwie uczelnie niemedyczne - Uniwersytet Jana Kochanowskiego z Kielc i Uniwersytet Rzeszowski - od przyszłego roku zaczną kształcić lekarzy. Na ostatniej prostej jest też Uniwersytet Zielonogórski.
Uczelnie niemedyczne zaczną kształcić lekarzy
fot.fotolia

Każda z tych placówek będzie musiała powalczyć z uniwersytetami medycznymi o pieniądze z budżetu na kształcenie przyszłych medyków. Obecnie żaden z resortów - nauki i zdrowia - nie poczuwa się do ich finansowania - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Walka toczy się też o kadrę. Uczelnie niemedyczne podkupują doświadczonych pracowników naukowych z uniwersytetów medycznych. Kuszą ich pensjami, etatami, a nawet - jak w Rzeszowie - mieszkaniami.

Od przyszłego roku akademickiego w szkołach wyższych dotąd nie związanych z medycyną, będzie prawdopodobnie ok. 300 miejsc na nowo utworzonych kierunkach dla przyszłych lekarzy. Liczba szkół wyższych kształcących przyszłych medyków, wzrośnie do 15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

To najlepsza droga do demontażu całego systemu kształcenia lekarzy.Dlaczego nie zwiększyć funduszy dla uczelni medycznych? Kto wydaje na to zgodę skoro:"żaden z resortów- nauki i zdrowia - nie poczuwa się do ich finansowania". Czy jest ktoś kto za ten stan rzeczy odpowiada? Jestem przeraż...ony, bo chyba jesteśmy świadkami "pełzającej" deregulacji państwa. rozwiń

czytacz, 2014-12-07 18:20:20 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE