Uczeń nie może mieć racji

Co trzeci polski uczeń uważa, że szkoła nie przestrzega jego praw.
Uczeń nie może mieć racji
Co trzeci uczeń uważa, że szkołą nie przestrzega jego praw. Fot. PIxabay.com

Brak swobody w wyrażaniu własnego ja, emocji i poglądów, koncentracja na wynikach, a nie na rozwoju, brak poczucia wspólnoty i autentycznych relacji – to główne zarzuty, jakie gimnazjaliści i licealiści mają wobec swoich szkół – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Analiza Fundacji Pokolenie oraz Ośrodka Analiz Społecznych to kolejny raport pokazujący, że z klimatem w polskiej szkole nie jest najlepiej.

Niemal wszyscy nauczyciele i większość rodziców jest przekonanych, że szkoła przestrzega praw ucznia, jednak odmienny pogląd na tę sprawę ma niemal co trzecie dziecko. Najlepsze oceny placówkom wystawiają uczniowie pierwszych klas gimnazjów i szkół ponadpodstawowych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

UCZEŃ MOŻE MIEĆ PRAWA ,A NAUCZYCIEL MA OBOWIĄZEK PRACY ZE SMIERDZĄCYMI I BRUDNYMI DZIECIAKAMI

POLA, 2016-06-04 13:04:04 odpowiedz

prawdopodobnie każda szkoła, oprócz statutu, ma regulamin, który bardziej szczegółowo (wcale nie znaczy, ze bardziej czytelnie) określa prawa i obowiązki ... no właśnie - czyje? Głównie uczniów: nie wolno tego, nie wolno tamtego... A jaki dokument reguluje prawa i obowiązki pracowników szkoły, a jak...i rodziców (zwłaszcza określający relacje w szkole, z innymi dziećmi/uczniami) Chodzi o to, że nie zawsze dziecko/uczeń ma świadomość, że dane zachowanie dorosłego jest karygodne. rozwiń

dawny uczeń, 2016-05-23 15:57:41 odpowiedz

Czy to ocena miejsca, w którym ja pracuję :-) "Brak swobody w wyrażaniu własnego ja, emocji i poglądów, koncentracja na wynikach, a nie na rozwoju, brak poczucia wspólnoty i autentycznych relacji.... " Jeśli to ocena mojego miejsca pracy, to i tak ułagodzona - cała prawda jest straszniejs...za. rozwiń

z kujawsko-pomorskiego, 2016-05-15 20:15:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE