PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie będą mieli lepsze stopnie

  • KB    16 czerwca 2010 - 20:03
Uczniowie będą mieli lepsze stopnie

Podwyższenie ocen szkolnych uczniów, to cel wartego 5 mln zł programu edukacyjnego skierowanego do szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego.
Projekt zakłada miedzy innymi organizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, pozalekcyjnych oraz wsparcie psychologiczne dla grup uczniów potrzebujących takiej pomocy. W przedsięwzięciu bierze udział 225 szkół podstawowych.

- W każdej szkole są grupy uczniów, które wymagają większej uwagi i pomocy ze strony nauczycieli. Z myślą o nich powstał ten projekt. Chcemy odpowiednio zmotywować je do nauki, dać im wiarę we własne siły i umożliwić nadrobienie zaległości – mówi marszałek Piotr Całbecki .

Budżet finansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki projektu „Podnoszenie osiągnięć edukacyjnych uczniów szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego” to 5 mln zł. Na lidera projektu urząd marszałkowski wybrał  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy - jednostkę organizacyjną samorządu województwa.

Projekt zakłada objęcie wsparciem 225 szkół podstawowych w całym regionie i skierowanie pomocy do 7 tysięcy uczniów, którzy w przyszłym roku będą pisać sprawdzian w szóstej klasie (egzamin zewnętrzny kończący szkołę). Wsparcie trafi do dwóch grup uczniów. Do tych, którzy mają szczególne problemy z matematyką, przyrodą, informatyką oraz językiem obcym. Będą uczestniczyć w zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych.
Natomiast w zajęciach  pozalekcyjnych będą brać udział uczniowie, którzy nie mają problemów z ocenami, ale chcą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia. Wszyscy będą objęci wsparciem psychologicznym w następujących obszarach: funkcjonowanie  uczniów w grupie rówieśniczej, wspieranie rozwoju i motywowanie do nauki, a także  opanowanie technik uczenia się. Zajęcia już odbywają się w szkołach. 

Z początkiem nowego roku szkolnego ruszą zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i pozalekcyjne. Projekt zakłada przeprowadzenie prawie 41 tysięcy godzin takich zajęć oraz ponad 2 tysiące godzin wsparcia psychologicznego. Pozwolą one uzupełnić uczniom braki i zaległości w nauce, stworzą szansę na rozwój zainteresowań i uzdolnień, podniosą samoocenę i zwiększą motywację do nauki. Zajęcia poprowadzą nauczyciele wybrani przez  dyrektorów poszczególnych szkół.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.