Uczniowie chętni do konkursów przedmiotowych

Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych coraz chętniej uczestniczą w konkursach przedmiotowych. W roku szkolnym 2012/2013 wpłynęło prawie 70 tys. zgłoszeń. To rekordowy wynik - poinformowało w piątek Śląskie Kuratorium Oświaty.
Uczniowie chętni do konkursów przedmiotowych

"Największym zainteresowaniem cieszą się konkursy interdyscyplinarne - humanistyczne lub matematyczno-przyrodnicze - organizowane dla uczniów szkół podstawowych. W każdym z nich bierze udział ponad 10 tys. uczniów" - poinformowała rzeczniczka Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach Anna Wietrzyk.

Wśród gimnazjalistów najczęściej wybierane są konkursy przedmiotowe z języka angielskiego - ponad 8 tys. uczestników. Po ok. 7 tys. uczniów wybiera język polski i matematykę.

Wietrzyk dodała, że konkursy przedmiotowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W roku szkolnym 2009/2010 odnotowano ok. 55 tys. zgłoszeń we wszystkich konkursach na etapie szkolnym (jeden uczeń może rywalizować w kilku konkursach jednocześnie), w ubiegłym roku szkolnym było ich ok. 68 tys., w bieżącym roku szkolnym - 69 128.

Konkursy przedmiotowe organizowane są w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim finałowym.

W roku szkolnym 2012/2013 w konkursach przedmiotowych rywalizowali uczniowie z 1036 szkół podstawowych (89 proc. wszystkich szkół podstawowych z terenu województwa) oraz z 661 gimnazjów (97 proc. wszystkich gimnazjów).(

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU