PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie mogą sprawdzić się on-line

  • PAP    2 marca 2013 - 09:40
Uczniowie mogą sprawdzić się on-line

Przez ponad tydzień - od 2 do 10 marca - szóstoklasiści, gimnazjaliści oraz maturzyści będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w bezpłatnych testach online na stronie www.egzamer.pl . To druga edycja akcji; poprzednia miała miejsce w styczniu.
Stronę Egzamer przygotowały Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP).

Dostępnych jest na niej siedem rodzajów próbnych testów online: sprawdzian szóstoklasisty, egzamin gimnazjalny w czterech blokach (język polski, historia i wiedza o społeczeństwie, matematyka oraz przedmioty przyrodnicze), a także egzamin maturalny, na który składają się testy z języka polskiego oraz z matematyki na poziomie podstawowym. Między 2 a 10 marca uczeń może przystąpić do rozwiązywania próbnego testu w dowolnym, wygodnym dla niego momencie.

Jak poinformowała Gabriela Mojkowska z agencji Point of View, reprezentującej WSiP, wszystkie zadania, jak i kryteria oceny zostały opracowane przez ekspertów Ośrodka Diagnostyki Edukacyjnej WSiP w taki sposób, by sprawdzały te same kompetencje, jakie sprawdzają testy rzeczywiste oraz by były zgodne ze standardami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

O ile testy ze styczniowej wersji Egzamera (na stronie oznaczone kategorią A) obejmowały zakres tematyczny zrealizowany w szkołach do końca 2012 r., to obecne testy (oznaczone kategorią B) - obejmują swym zakresem całość podstawy programowej odpowiedniej dla każdego etapu edukacji.

Wszyscy przystępujący do próbnych egzaminów po zakończeniu testu otrzymają wynik punktowy. Około tygodnia po zakończeniu akcji drogą mailową otrzymają wynik centylowy, czyli informację o wyniku danego ucznia na tle rówieśników w całej Polsce. Istnieje też możliwość uzyskania odpłatnie szerszego raportu i dodatkowych testów.

W roku szkolnym 2012/2013 prawdziwy sprawdzian dla szóstoklasistów przeprowadzany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną odbędzie się 4 kwietnia, egzamin gimnazjalny - 23, 24 i 25 kwietnia. Sesja maturalna potrwa od 7-28 maja.

WSiP jest największym polskim wydawnictwem edukacyjnym. Oferuje podręczniki i inne materiały dydaktyczne zarówno w tradycyjnym, jak i elektronicznym formacie, dla wszystkich etapów kształcenia - od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych. W ofercie ma także internetowe narzędzia diagnostyczne i treningowe. Właścicielem WSiP jest globalny fundusz private equity Advent International.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.