PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie nie muszą się nudzić w warszawskich muzeach

  • PAP    24 września 2014 - 18:23
Uczniowie nie muszą się nudzić w warszawskich muzeach

Na zorganizowanym w środę w Muzeum Narodowym spotkaniu 14 stołecznych muzeów zaprezentowało ofertę edukacyjną dla uczniów, która obejmuje m.in. przeprowadzenie lekcji zgodnych z podstawą nauczania, organizację zabaw i udostępnienie materiałów multimedialnych.
Konferencję "Muzealna eduAKCJA" została zorganizowana po raz pierwszy wspólnie przez Urząd m.st. Warszawy wraz z dwiema instytucjami artystycznymi, czyli miejskim Muzeum Warszawy i podległym ministerstwu Muzeum Narodowym.

"Projekt nazywa się +Muzealna eduAKCJA+, ale chcemy, by ta akcja przemieniła się w system stałego korzystania z muzeów przez warszawskich uczniów. Chcemy, by stało się to m.in. poprzez szeroko rozpowszechnioną informację na temat oferty edukacyjnej muzeów, a także przez dobre przygotowanie nauczycieli w ramach działań Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń" - zapowiedział Mirosław Sieletycki, Zastępca Dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, dodając, że "muzealna eduAKCJA" wpisuje się w Warszawski Program Edukacji Kulturalnej i jest jej ważnym komponentem.

Warszawski Program Edukacji Kulturalnej jest jedynym takim programem w całej Polsce. Integruje środowiska zajmujące się edukacją kulturalną: instytucjonalne, oświatowe, pozarządowe i nieformalne. Ma stanowić połączenie potencjału, jaki mają instytucje artystyczne i instytucje animacji kultury z potrzebami i oczekiwaniami środowiska edukacyjnego.

"Chcemy łamać stereotypy związane z powszechną opinią, że środowisko kulturalne i edukacyjne ze sobą rywalizują. Chcemy zacząć współpracować. Program adresowany jest do wszystkich: od dziecka po seniora, także tego nieaktywnego, ponieważ naszym wyzwaniem jest, by dotrzeć do ludzi, którzy nie uczestniczą w kulturze" - powiedziała Anna Michalak-Pawłowska, Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. edukacji kulturalnej.

Wszystkie informacje na temat działań Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej zamieszczane są na stronie internetowej wpek.pl, która ma pełnić funkcję narzędzia do zarządzania informacją o edukacji kulturalnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.