Uczniowie promują "drugie życie"

Województwo kujawsko-pomorskie włącza się do akcji edukacyjnej ''Drugie życie''. W jej ramach uczniowie szkół ponadgimnazjalnych tworzyć będą kampanie promujące transplantacje i oświadczenia woli.
Uczniowie promują "drugie życie"
Do organizacji działań w ramach akcji zakwalifikowały się 32 szkoły z terenu całego województwa. Kampania oficjalnie wystartowała 3 października.

Od 2009 r. kampanią ''Drugie życie'' objętych zostało 100 tys. uczniów z ponad 300 szkół województw: wielkopolskiego, małopolskiego, warmińsko-mazurskiego i lubuskiego. Uczestnicy akcji rozdali ponad 300 tys. oświadczeń woli. W środę (3 października) oświadczenia takie rozprowadzali na przystankach komunikacji miejskiej i ulicach miasta uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Toruniu.

Celem kampanii ''Drugie życie'' jest wyjaśnienie istoty transplantacji młodym ludziom, rozwianie ich wątpliwości i walka z mitami, które narosły wokół przeszczepiania narządów w ostatnich latach. Takiemu podejściu do promocji transplantacji sprzyja formuła kampanii, która zakłada, że uczniowie sami organizują działania w swoich szkołach i środowiskach. Organizatorzy wspierają ich dostarczając materiały informacyjne i promocyjne oraz koordynując działania.

- To doskonały pomysł, by dać młodym ludziom wolną rękę. Już wiele razy przekonaliśmy się, że pokłady kreatywności, entuzjazmu i energii wśród nich są tak wielkie, że czasami wystarczy tylko mała iskra, by spowodować eksplozję działań - uważa Piotr Kryn, dyrektor departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE