Uczniowie szkoły w Rzeplinie chętni do nauki

  • www.dziennik.stargard.pl (ds)
  • 04-10-2011
  • drukuj
Od kwietnia 2009 roku, w ramach ogólnopolskiego programu promującego naukę języka niemieckiego „Deutsch-Wagen-Tour”, jeździ po Polsce pięć samochodów z lektorami.
Uczniowie szkoły w Rzeplinie chętni do nauki
Są to przedstawiciele Instytutu Goethego w Warszawie i Deutscher Akademischer Austauschdienst (DAAD), którzy w sposób niekonwencjonalny prowadzą zajęcia z młodzieżą. Tym razem DWT zawitał – za sprawą nauczycielki języka niemieckiego Marleny Strzeleckiej – do Szkoły Podstawowej im. Olimpijczyków Polskich w Rzeplinie.

20 września uczniowie z klas III i IV uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez lektorów Justynę Wichłacz i Marius Schafranietz. Dzieci, poprzez animacje językowe, gry, zabawy, konkursy, przyswajali język niemiecki. Profesjonalizm lektorów został doceniony przez dzieci w postaci ogromnego zainteresowania w czasie prowadzenia zajęć i chęci dalszej nauki języka niemieckiego.

Lektorzy nie szczędzili pochwał ani nagród. Dzieci wyszły z zajęć nie tylko bogatsze o wiadomości, wrażenia, ale także z wieloma nagrodami.

Należy również podkreślić, że projekt ten zdobył już nagrodę „European Language Label. Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych”.

Działania Goethe-Institut Polen w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour” zostały uznane za oryginalne i nowatorskie w dziedzinie nauczania języków obcych, posiadające przy tym wymiar europejski.
Ponadto akcję „Deutsch-Wagen-Tour” objęło patronatem honorowym Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

niestety tak to już jest, że mimo iż niektórzy się starają coś pożytecznego zrobić, dwoją się i troją by temu podołać to zawsze znajdą się maruderzy którzy to skrytykują i zmieszają z błotem.

czarnoka, 2011-10-04 12:38:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE