Uczniowie wyjdą na ulicę by bronić szkoły

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Zielona Góra
  • 22-02-2013
  • drukuj
Pierwszy raz w historii Zielonej Góry uczniowie publicznej szkoły wyjdą na ulicę - będą bronić szkoły przed likwidacją.
Uczniowie wyjdą na ulicę by bronić szkoły

Miasto ogłosiło, że wstrzymuje nabór do Zespołu Szkół Technicznych. W praktyce - szkoła zniknie za dwa lata.

Jak podaje zielonogórska "Gazeta Wyborcza" urzędnicy tłumaczą się niżem i dobrem pozostałych techników w mieście. Swój wyrok wydają bez konsultacji z radnymi, specjalistami od oświaty, bez rozmowy z nauczycielami, uczniami (ich rodzicami), których sprawa dotyczy. Za plecami szkoły.

Czytaj też: Samorządy zlikwidują mniej szkół niż rok temu?

Nic dziwnego, że uczniom pozostał protest. Bo jak wypowiedzieć swoje argumenty, skoro prezydent słuchać nie chce? Tysiące uczniów przejdzie ulicami Zielonej Góry, w kuratorium złożą petycję, by stanęło w ich obronie. Uczniowie zamykanego technikum liczą na wsparcie młodzieży z innych szkół. Bo w końcu taki los może spotkać każdego. Skrzykują się na w sieci, m.in. na Facebooku - informuje "GW".

Jak podaje gazeta już wiadomo, że uczniowie mają przeciwników. Radni SLD chcą zbojkotować marsz, choć likwidacji technikum nie popierają. Uważają, że protest został upolityczniony.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Likwidacja szkoły zawsze jest krokiem drastycznym, który powinien być poważnie przeanalizowany. I chociaż jestem generalnie przeciwnikiem ich likwidowania, to w przypadku szkół zawodowych sytuacja jest nieco inna. Bo tu przede wszystkim powinno być widać wpływ rynku pracy - jeżeli szkoła kształci uc...zniów w zawodach "nadmiarowych", do tego jakość kształcenia nie jest najwyższa w regionie, to zasadne jest zastanowienie się nad sensownością jej istnienia. Oczywiście, zamiast całkiem likwidować szkołę, można ją przekwalifikwoać na inne zawody. Ale to już wynika z możliwości organu prowadzącego. A co do protestów uczniów - uczniowie są od nauki, nie od protestowania. rozwiń

krzyciel, 2013-02-25 13:15:03 odpowiedz

miło, że tak potrafią bronic tego na czym im zalezy... tylko pozazdrosic...

jedynak, 2013-02-23 20:01:14 odpowiedz

Lepiej nic nie pisać niż denerwować innych i siebie,prawdaż?

Tereska, 2013-02-23 11:08:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE