PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie z Krośnic mają nową szkołę

  • GK/umwd.dolnyslask.pl    14 października 2011 - 13:05
Uczniowie z Krośnic mają nową szkołę

Dzieci uczące się dotąd w dwóch budynkach szkoły podstawowej i gimnazjum będą uczęszczać do jednego, wspólnego obiektu.
Przestronny blok dydaktyczny połączony jest z halą sportową. Wszystkie klasy są wyposażone w ławki, krzesła i tablice. W pracowniach dydaktycznych stoi już nowy sprzęt. Teraz szkolne mury zapełnią uczniowie z całej gminy.

Do nowej szkoły zostaną przeniesione również dzieci z filii w Wierzchowicach. Budowa placówki w Krośnicach trwała kilkanaście miesięcy i kosztowała gminę blisko 8 mln zł.

Nowy blok dydaktyczny ma duże sale lekcyjne, nowocześnie wyposażone sanitariaty i zachowane wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Dzieci i młodzież będą się uczyć na parterze i pierwszym piętrze budynku, a na jego poddaszu urządzono pokoje na potrzeby szkolnego schroniska młodzieżowego.

Stare szkolne budynki gimnazjum i wierzchowickiej filii gmina zamierza sprzedać, natomiast stary obiekt szkoły podstawowej zostanie zaadaptowany na potrzeby kuchni i stołówki. Znajdować się tu będą również m.in. świetlica i biblioteka szkolna.

W planie jest również budowa krytego basenu. Obiekt ten będzie ostatnim elementem kompleksu Centrum Edukacyjno-Turystyczno-Sportowego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.