Uczniowie z Sosnowca na praktykach w Hiszpanii

  • www.esosnowiec.pl (IK/UM)
  • 03-04-2012
  • drukuj
Grupa 15 uczniów z sosnowieckiego Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich od soboty 31 marca przebywa na praktykach zawodowych w hiszpańskim regionie Valencia.
Uczniowie z Sosnowca na praktykach w Hiszpanii
Tam w ramach projektu Leonardo da Vinci przez miesiąc będą mieli okazję nauczyć się zawodu. Do Polski wrócą 28 kwietnia.

Młodzi Polacy z sosnowieckiej placówki będą odbywali praktyki zawodowe związane bezpośrednio z tematem projektu, a mianowicie „Inwestujemy w naukę i doświadczenie poprzez praktyki zagraniczne”.

Uczniowie biorący udział w projekcie, zanim wyjechali z kraju, specjalnie przygotowywali się do miesięcznego pobytu w Hiszpanii, przede wszystkim pod kątem językowym. Uczniowie brali udział w stugodzinnym kursie języka hiszpańskiego, dodatkowych zajęciach języka angielskiego, a także byli przygotowywani pod kątem kulturowym i psychologicznym.

Partnerem projektu jest hiszpańska firma Esmovia, która kieruje uczniów do najlepszych hoteli i restauracji Valencii. W czasie wolnym dla uczniów zorganizowane zostaną 3 wycieczki, które pozwolą im zapoznać się z kulturą i tradycjami Hiszpanii.

Dzięki znajomości języka hiszpańskiego uczniowie będą mogli nawiązać lepsze kontakty z rówieśnikami w Hiszpanii. Każdy uczestnik otrzyma po zakończeniu stażu dokument Europass Mobility potwierdzający zdobycie nowych umiejętności. Dodatkowymi produktami finalnymi projektu będę słowniki polsko – hiszpańskie i przewodnik po Hiszpanii.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE