Uczniowie z szansą na wyjazd do Brukseli

  • malopolskie.pl
  • 23-02-2011
  • drukuj
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe. Ruszył konkurs „Europa to My”, nad którym patronat honorowy sprawuje marszałek Małopolski Marek Sowa.
Uczniowie z szansą na wyjazd do Brukseli

Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun oraz Miasto Niepołomice zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski i Świętokrzyskiego do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych, zaś finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie.

W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w dwudniowym finale, który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę poznać „od kuchni” Parlament Europejski i Komisję Europejską. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

- Europa to nie jacyś Oni, Europa to My! Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinąć swą wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej! To wspaniale, że rośnie pokolenie obywateli świadomych miejsca Polski w naszej wspólnej Europie. Ci młodzi ludzie, mają pasję, wiedzę, oni po prostu czują Europę – mówi o konkursie Róża Thun

Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 24 lutego, do godz. 13.00 - mailem na adres: biuro@europatomy.eu lub faxem 12 428 29 29. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE