PARTNER PORTALU
  • BGK

Uczniowie z szansą na wyjazd do Brukseli

  • malopolskie.pl    23 lutego 2011 - 08:15
Uczniowie z szansą na wyjazd do Brukseli

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województw małopolskiego oraz świętokrzyskiego mają szansę na wyjazd do Brukseli oraz cenne nagrody rzeczowe. Ruszył konkurs „Europa to My”, nad którym patronat honorowy sprawuje marszałek Małopolski Marek Sowa.
Poseł do Parlamentu Europejskiego Róża Thun oraz Miasto Niepołomice zapraszają szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski i Świętokrzyskiego do udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej „Europa to My”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie idei integracji europejskiej wśród młodzieży. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział 14 szkół ponadgimnazjalnych, zaś finał miał miejsce na Rynku Głównym w Krakowie.

W tegorocznej edycji zwycięzcy etapu szkolnego wezmą udział w dwudniowym finale, który odbędzie się na Zamku w Niepołomicach. Tam uczniowie zmierzą się z zadaniami sprawdzającymi umiejętność pracy zespołowej oraz praktycznego zastosowania wiedzy na temat Unii Europejskiej i jej instytucji. Najlepsi uczestnicy wyjadą do Brukseli, gdzie będą mieli szansę poznać „od kuchni” Parlament Europejski i Komisję Europejską. Na laureatów czekają także cenne nagrody rzeczowe.

- Europa to nie jacyś Oni, Europa to My! Ten konkurs to przede wszystkim szansa dla grona młodych ludzi, by rozwinąć swą wiedzę, zdobyć nowe doświadczenia i na własne oczy zobaczyć jak funkcjonują instytucje unijne. Zwycięzcy zeszłorocznej edycji swoim fenomenalnym poziomem wiedzy zaskoczyli nawet urzędników Komisji Europejskiej! To wspaniale, że rośnie pokolenie obywateli świadomych miejsca Polski w naszej wspólnej Europie. Ci młodzi ludzie, mają pasję, wiedzę, oni po prostu czują Europę – mówi o konkursie Róża Thun

Zgłoszenia są przyjmowane do czwartku, 24 lutego, do godz. 13.00 - mailem na adres: biuro@europatomy.eu lub faxem 12 428 29 29. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.